Powrót na poprzednią stronę

Wszechświat. Arcydzieło stworzone do miłości

Wszechświat. Arcydzieło stworzone do miłości

Daniel Ange

Wydawnictwo Promic Warszawa 2011

ISBN: 978-837502-229-2
format: 110x180, stron: 260, oprawa: miękka

INDEKS: MAR0519B29434

Cena: 19,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Zgodnie z tradycją biblijną na początku świata Bóg umieścił Człowieka w Dziele Stworzenia, nie po to, by je wykorzystywał, ale by je uprawiał i był jego stróżem. Została mu powierzona Ziemia i Wszechświat. Co z nimi zrobił i co dziś z nimi robi? Czym stał się ten wspaniały ogród zaludniony milionami roślin i zwierząt?

Ta pasjonująca książka pokazuje jak człowiek, dzięki swej pracy, dzięki tysiącom genialnych wynalazków udoskonalił codzienne życie, krajobrazy, technikę… Zdaje raport także z egoizmu i wszystkich skrzywień, które skłaniają dziś do bicia na alarm nad stanem planety i jej przyszłością. Daniel Ange zaprasza każdego z nas do podjęcia odpowiedzialności, by uratować to, co jeszcze jest do uratowania i przywrócić światu piękno i harmonię.

Daniel Ange, po trzydziestu latach życia zakonnego, z czego dwunastu w Rwandzie, poruszony sytuacją młodych ludzi, poczuł wezwanie do głoszenia im tego, co istotne: Boga, a więc Życia. Przyjął święcenia kapłańskie w 1981 r., w 1984 założył Jeunesse-Lumière, jedną z pierwszych katolickich szkół ewangelizacyjnych w Europie. Autor książek teologicznych i ewangelizacyjnych, głęboko zaangażowany w dzieło komunii siostrzanych Kościołów katolickich i prawosławnych. Podejmuje ewangelizacyjne podróże po czterdziestu krajach Europy.

 

Kategorie

Książki / Pismo Święte / Nauki biblijne

Książki / Promocja / za 10 zł

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni