Powrót na poprzednią stronę

Pieniądze a niebo. Katolicy wobec ekonomii globalnej

Pieniądze a niebo. Katolicy wobec ekonomii globalnej

Rino Cammilleri, Ettore Gotti Tedeschi

Wydawnictwo Homo Dei Kraków 2011

ISBN: 978-83-62579-28-0
format: 145x205, stron: 156, oprawa: miękka

INDEKS: HDI0174B30563

Promocja: 29,00 zł 27,99 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Kapitalizm, globalizacja, wolny rynek, ekonomia, światowy kryzys. Jaką postawę wobec tych rzeczywistości powinien zająć katolik? Dociekliwy intelektualista oraz ekonomista praktyk, odwołując się do nauki społecznej Kościoła, próbują wskazać odpowiedź na te problemy. Przekonują, że włączenie etyki i moralności w działalność gospodarczą jest nie tylko szansą, ale warunkiem koniecznym uzdrowienia światowej ekonomii. Wielką pomocą w tym jest dla nich encyklika Benedykta XVI Caritas in veritate, do której książka stanowi przystępny komentarz.

„Uprawianie prawdziwej ekonomii, możliwej do zniesienia w optyce długoterminowej, oznacza myślenie o innych, z którymi trzeba się dzielić rozwojem i dobrobytem” (kard. T. Bertone).

Ettore Gotti Tedeschi we wrześniu 2009 roku został mianowany przewodniczącym Instytutu Dzieł Religijnych (potocznie zwanego Bankiem Watykańskim). Jest doradcą ekonomicznym włoskiego ministra skarbu oraz banku Cassa Depositi e Prestiti, przewodniczącym włoskiego funduszu infrastrukturalnego F2i, prezesem Santander Consumer Bank i wykładowcą na Uniwersytecie Katolickim. Pisze artykuły redakcyjne dla „L’Osservatore Romano” i „Il Sole 24 Ore”.

Rino Cammilleri jest autorem około trzydziestu książek, które ukazały się w największych włoskich wydawnictwach. Jego twórczość obejmuje szeroki zakres, od beletrystyki po eseistykę. Prowadzi własne rubryki w „Il Giornale” oraz w miesięczniku „Il Timone”.

Doskonałym dopełnienie lektury tej książki jest pozycja kard. Marksa, Kapitał. Mowa w obronie człowieka, wydana przez nasze wydawnictwo.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Nauka Społeczna

Książki / Inne / Ekonomia

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni