Powrót na poprzednią stronę

Mam dziecko w II klasie. Poradnik dla rodziców i Materiały dla dziecka (komplet)

Mam dziecko w II klasie. Poradnik dla rodziców i Materiały dla dziecka (komplet)

Krystyna Jankowska, Elżbieta Korona, Teresa Malepsza

Wydawnictwo ADAM Warszawa 2011

ISBN: 978-83-7232-989-9
format: 215x300, stron: 98, oprawa: miękka

INDEKS: ADA0079B31565

Cena: 27,75 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Książka „Mam dziecko w drugiej klasie" jest przeznaczona dla rodziców, których dzieci uczęszczają do klasy drugiej szkoły podstawowej. Ma charakter poradnika, w którym przedstawiłyśmy wiele ciekawych informacji na temat rozwoju dziecka w tym okresie.
W publikacji tej znajdują się wskazówki i praktyczne ćwiczenia dotyczące doskonalenia podstawowych umiejętności, jakimi są: mówienie, czytanie, pisanie, liczenie i rozwiązywanie zadań tekstowych.
W ćwiczeniach rozwijających umiejętności mówienia zwróciłyśmy uwagę na poprawność budowy zdań, co ułatwi dziecku komunikowanie się z otoczeniem. W celu uporządkowania wypowiedzi proponujemy ćwiczenia związane z układaniem opowiadań. W zakresie czytania podkreślamy znaczenie rozumienia czytanego tekstu.
Rozwijaniu umiejętności pisania służą ćwiczenia doskonalące stronę graficzną i ortograficzną pisma.
W części dotyczącej matematyki zwróciłyśmy uwagę na poprawność liczenia w zakresie 100 oraz na rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zadań tekstowych. Poradnik „Mam dziecko w drugiej klasie" składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części przedstawiłyśmy najistotniejsze zagadnienia edukacyjne związane z nauczaniem w klasie drugiej. Część druga to zebrane w teczce materiały dla dziecka - karty z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Na tych kartach dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności, a rodzice poprzez obserwację będą mogli zorientować się, jak sobie radzi ich drugoklasista.

 

Kategorie

Książki / Poradniki, leksykony... / Poradniki

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni