Powrót na poprzednią stronę

Widzę śmierć

Widzę śmierć

Krzysztof Kąkolewski

Zysk i Spółka Poznań 2011

ISBN: 978-83-7506-920-4
seria: Klub srebrnego klucza
format: 135x205, stron: 184, oprawa: miękka

INDEKS: ZYS0060B31641

Cena: 24,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Mroczny kryminał mistrza reportażu i jednego z głównych przedstawicieli literatury faktu. Ziuta jest samotną kobietą mieszkającą w Warszawie. Bez celu w życiu, bez szans na lepsze jutro, łączy koniec z końcem, udzielając korepetycji z angielskiego. Pewnego dnia odwiedza ją Mariola, wieloletnia przyjaciółka i powierniczka. Szukając lekarstwa na wszędobylską szarość i niechęć do życia, skłania Ziutę do podjęcia się zadania z ogłoszenia w gazecie – ma pełnić rolę świadka w sprawie wypadku samochodowego, którego jednak nie widziała. Nauczona szczegółów, doskonale wypełnia swoją rolę.
Nie wie jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i rozlegające się pukanie do drzwi może oznaczać wielkie kłopoty. Czy Ziuta zobaczy swoją śmierć?...

„Krzysztof Kąkolewski mówi, że człowiek sam wybiera swój los. Dla siebie wybrał los reportera i pisarza niezależnego. W reportażu osiągnął wszystko. Stworzył nowy gatunek – reportaż psychologiczny. Wtedy zaczął się dla niego czas introspekcji. Zajął się beletrystyką i w tej dziedzinie również osiągnął mistrzostwo. Stał się klasykiem za życia”.
Barbara Stanisławczyk, autorka m.in. Kąkolewski bez litości

 

Kategorie

Książki / Literatura piękna / Powieść

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni