Powrót na poprzednią stronę

Dyscyplina na całe życie + Cywilizacja miłości

Dyscyplina na całe życie + Cywilizacja miłości

Carl Anderson, dr Ray Guarendi

Wydawnictwo Mateusza Bydgoszcz

stron: 304+228, oprawa: miękka i twarda

INDEKS: WMT0014B32200

Cena: 68,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Dyscyplina na całe życie
Dyscyplina to miłość wyrażona w działaniu. To doskonały prezent na całe życie, gdyż dyscyplina jest fundamentem wielu wybitnych osiągnięć. Jednak jako rodzice często się zastanawiamy, czy nie wymagamy zbyt mało lub zbyt dużo od swojego dziecka, nie jesteśmy pewni skutków swego postępowania. Zastanawiamy się, w jaki sposób skutecznie wymagać, szanując i widząc także potrzeby dziecka.
Raymond N. Guarendi, czyli Dr. Ray, jest praktykującym psychologiem klinicznym, specjalizującym się w problematyce rodzinnej oraz wychowaniu dzieci i młodzieży. Jest autorem wielu książek i artykułów w prasie fachowej, udziela się w programach telewizyjnych oraz prowadzi cykl popularnych audycji radiowych. Jego książka Jesteś lepszym rodzicem, niż Ci się wydaje (Prentice-Hall, 1985), doczekała się 25 wydań! Jego kolejna pozycja - DYSCYPLINA na całe życie - nie jest kolejną książką o teoriach wychowawczych. Jest to praktyczny przewodnik dla rodziców szukających wskazówek i metod postępowania ze swoimi dziećmi w trudnych sytuacjach.

Cywilizacja miłości
Carl Anderson - Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, przywódca największej światowej braterskiej organizacji katolików świeckich. Specjalny asystent prezydenta Reagana, założyciel waszyngtońskiego oddziału Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną powołanego przez Jana Pawła II w Rzymie. Członek Papieskiej Rady do spraw Rodziny, Papieskiej Rady do spraw Świeckich i Papieskiej Akademii Życia. Jest również konsultorem Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu oraz Papieskiej Komisji "Iusticia et Pax".
W książce Anderson popularyzuje wizję Jana Pawła II - a także jego następcy, Benedykta XVI - w nadziei, że pobudzi chrześcijan do pracy na rzecz tworzenia cywilizacji miłości. W takiej cywilizacji każda osoba jest dzieckiem Boga. My wszyscy, z samej swej natury, jesteśmy wartościowi. Obecnie walka przebiega między kulturą śmierci, w której ludzi ocenia się przez ich wartość społeczną i ekonomiczną, a kulturą życia. Opowiadając się za kulturą życia i stając po stronie tych, którzy zostali odsunięci na najdalszy margines i uznani za "bezużytecznych" lub "ciężar" dla współczesnego społeczeństwa, Anderson dowodzi, że chrześcijanie mogą zmienić ton i kierunek naszej kultury.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

Książki / Inne / Społeczeństwo

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

Carl Anderson

Cywilizacja miłości

dr Ray Guarendi

Dyscyplina na całe życie