Powrót na poprzednią stronę

Dialog o wartości człowieka

Dialog o wartości człowieka

Giovanni Reale, Angelo Scola

Centrum Myśli Jana Pawła II Warszawa 2012

ISBN: 978-83-60853-52-8
format: 126x191, stron: 188, oprawa: miękka

INDEKS: CMJ0020B33512

Cena: 18,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Czy w postmodernistycznej rzeczywistości da się obronić wartość osoby? Czym jest prawdziwa wolność i co ją odróżnia od samowoli? Dlaczego człowiek, choć bardzo pragnie, nie potrafi kochać? Czy przesłanie chrześcijańskie może być odpowiedzią na niepokoje współczesności? Czy ludzie potrzebują Boga i czy On potrzebuje ich?

Dwie wybitne postaci – Giovanni Reale i Angelo Scola – podejmują dialog o rzeczach w życiu najważniejszych. Czyniąc punktem odniesienia nauczanie Jana Pawła II, poruszają tak istotne tematy, jak ateizm, nihilizm, realtywizm, demokracja, wielokuturowość, pojęcie osoby (przeciwstawione pojęciu indywiduum), cierpienie i śmierć, miłość i piękno. Zmagają się więc z wielkimi zagadnieniami. Nie popadają jednak w patos i nie ferują wyroków, lecz zachęcają do refleksji.

Po ich wypowiedziach przychodzi czas na głos czytelnika – jego zgodę, dopowiedzenie, może nawet sprzeciw? W każdym razie na osobisty udział. Spokojny ton, prostota, kwestie – owszem – trudne, ale przecież bliskie i ukazane przez przykłady z życia wzięte, zapraszają właśnie nie tyle do czytania, co do dialogu.

 

Kategorie

Książki / Promocja / za 10 zł

Książki / Inne / Filozofia

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni