Powrót na poprzednią stronę

Mini katechizm dorosłych. 42 listy o wierze

Mini katechizm dorosłych. 42 listy o wierze

ks. Edward Staniek

Wydawnictwo św. Stanisława BM Kraków 2012

ISBN: 978-83-7422-479-6
format: 148x210, stron: 175, oprawa: miękka

INDEKS: WSS0364B33802

Cena: 29,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

List to osobliwa i często intymna forma kontaktu z drugim człowiekiem. Pisany zazwyczaj wtedy, gdy trzeba przekazać komuś coś ważnego. Do tych tradycyjnych, na papierze, często się wraca, zbiera się je, przechowuje przez lata. Ta niezwykła rzeczywistość, która określa uczucia, pragnienia i relacje międzyludzkie. Taka jest zawarta w tej książce korespondencja między kapłanem a młodym studentem. Jest wymianą myśli, uczuć, przekonań, a nade wszystko poszukiwaniem mocnego oparcia w tym, co stanowi istotę wiary.
Dla każdego, kto ma wątpliwości lub pragnie zgłębiać swoją wiarę, książka ta będzie doskonałym przewodnikiem, minikatechizmem. Zawiera ona najważniejsze prawdy chrześcijańskiej nauki. Z pewnością stanie się dobrą lekturą dla młodych i dorosłych czytelników.

Poproszono mnie o wskazanie publikacji, która w sposób zwięzły, przystępny, a zarazem możliwie całościowy przedstawiałaby zasadniczy zrąb chrześcijańskiej nauki. W odpowiedzi na tę prośbę zrodziła się myśl napisania takiej broszurki. Szukając możliwie przystępnej formy, sięgnąłem do autentycznych listów, jakie przez pewien czas pisałem do jednego ze studentów na pierwszych latach studiów. Kiedy podzieliłem się z nim moją sugestią, on przekazał mi dość spory plik zachowanych przez siebie listów. Wspólnie uzgodniliśmy, co z tego, po niezbędnych retuszach, można przekazać innym, a co należałoby jeszcze uzupełnić. Tak trzydzieści lat temu powstał niniejszy tomik i został wydany pt. " W trosce o głębszą wiarę". Ponieważ zawiera esencję prawdy objawionej, może być z pożytkiem czytany także w naszym pokoleniu.
ks. Edward Staniek

Części:
1. Wiara
2. Kościół i sakramenty
3. Boże przykazania
4. Modlitwa
5. Rzeczy ostateczne

Dodatek:
Rachunek sumienia dziecka i dorosłego
Rachunek sumienia
Żal za grzechy
Postanowienie poprawy
Wyznanie grzechów
Zadośćuczynienie

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Dokumenty

Książki / Duszpasterstwo / Katecheza

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni