Powrót na poprzednią stronę

Papież Franciszek. Rozmowy z Jorge Bergoglio

Papież Franciszek. Rozmowy z Jorge Bergoglio

Angela Ambrogetti, Jordan S. Rubin

Dom Wydawniczy "Rafael" Kraków 2013

format: 130 X 200, stron: 200, oprawa: miękka

INDEKS: RAF0508B35818

Cena: 29,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Papież Franciszek.
Rozmowy z Jorge Bergoglio
Książka, w której papież Franciszek sam przedstawia się światu
PREMIERA SPRZEDAŻY 20 maja 2013 r.

W najbliższych tygodniach książka ukaże się w 14 krajach. Prawa do jej wydania kupiły największe oficyny na świecie. Wersję niemiecką przygotowuje Herder, francuską Flammarion, a włoską Salani, w Ameryce Północnej prawa wykupiła Grupa Penguin. W Polsce wydawcą książki Papież Franciszek. Rozmowy z Jorge Bergoglio jest Dom Wydawniczy „Rafael”. Obecnie trwają końcowe prace nad tłumaczeniem, a premiera publikacji planowana jest na połowę maja. Jedyna książka, w której – w formie wywiadu – obecny papież opowiada obszernie o swoim życiu, powołaniu, poglądach na świat, problemach i perspektywach Kościoła, kwestiach moralnych i teologicznych, ale też rzeczach bardzo przyziemnych. Powstawała blisko trzy lata. Autorom udało się uzyskać zaufanie „ojca Bergoglio” i skłonić go do bardzo szczerych, osobistych zwierzeń nie tylko na temat jego życiowej drogi.

To nie jest książka, którą tworzono „na kolanie”, z zegarkiem w ręku. Jest przemyślana i dopracowana, jakby Opatrzność czuwała nad autorami, wiedząc że po najbliższym konklawe każde jej zdanie będzie analizowane i rozbierane na czynniki pierwsze. „Papież Franciszek. Rozmowy z Jorge Bergoglio” to publikacja niezbędna dla zrozumienia osobowości i intelektu nowego papieża. To książka, w której Franciszek sam przedstawia się światu. Nie mówią za niego początkujący biografowie, którzy zaledwie zaczęli badać jego postać, ale on sam mówi o sobie: „taki jestem”, „tak myślę”.
Książka jest bardzo głęboka, ale przy tym bardzo lekka. Rozmówca odpowiada prosto, przejrzyście, często dowcipnie. Gimnazjalista nie będzie miał problemów z jej przeczytaniem i zrozumieniem treści. Czytelnicy bęą na długo pozostawać pod jej urokiem.
wydawca

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Franciszek

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni