Powrót na poprzednią stronę

Pośćcie Sercem

Pośćcie Sercem

o. Slavko Barbarić OFM

Fundacja Divine Mercy Piotrków Trybunalski

ISBN: 978-83-64086-05-2
format: 145x205, stron: 208, oprawa: miękka

INDEKS: FDM0022B41351

Cena: 24,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Do rąk czytelników oddajemy po raz pierwszy przetłumaczoną na język polski książkę wybitnego franciszkanina - ojca Slavka Barbaricia poświęconą postowi. Publikacja ta przypomina nam o wielowiekowej tradycji postu, która została w naszych czasach niemal zupełnie zapomniana.
Autor przywołuje zarówno cytaty z Pisma Świętego, encyklik, opracowań dotyczących postu jak i słowa Matki Bożej skierowane do wizjonerów z Medziugorja. Matka Boża prosi nas, abyśmy pościli sercem.

Jest wiele argumentów przemawiających za postem, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej czy duchowej. Ojciec Slavko wnikliwie analizuje wpływ postu na nasze zdrowie, spokój i stosunek do Boga oraz bliźniego. Publikacja zawiera także poruszające, autorskie rozważania tajemnic różańcowych i Drogi Krzyżowej, świadectwa osób uczestniczących w rekolekcjach postu i modlitwy. Ponadto znajdują się w niej bardzo ciekawe opisy postu terapeutycznego, wskazania dotyczącego zdrowego odżywiania się. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy jesteśmy wezwani do modlitwy i postu!

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Duchowy wzrost

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni