Powrót na poprzednią stronę

Oddychając pod wodą - komplet książek

Oddychając pod wodą - komplet książek

Richard Rohr OFM

Wydawnictwo Charaktery 2015

format: 140x205, stron: 160+144, oprawa: miękka

INDEKS: WCH0015B43698

Promocja: 63,00 zł 58,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

To pierwsze w Polsce wydanie fascynującej książki o. Richarda Rohra, która w USA jest ciągle bestsellerem . Autor przyjmuje założenie, że prawie wszyscy jesteśmy uzależnieni. To może być uzależnienie od alkoholu, narkotyków, innych ludzi… Jednak najważniejszym, zdaniem Rohra, uniwersalnym uzależnieniem są destrukcyjne wzorce myślenia. Choć nie możemy zahamować zalewającej nas fali popkultury, możemy starać się zrozumieć rzeczywistość, zbudować własną przystań i nauczyć się „oddychać pod wodą”.
Problem w tym, abyśmy potrafili zrozumieć, że jesteśmy uzależnieni, przyznać się do uzależnienia, do własnej bezradności wobec niego i umieli znaleźć drogę do odzyskania pełni wolności.
Richard Rohr pokazuje taką drogę w książce „Oddychając pod wodą. Duchowość i Program 12 Kroków”. Kierowanie się zbudowanymi na ewangeliach zasadami Programu 12 Kroków, stosowany m.in. w grupach AA, może uwolnić każdego od każdego uzależnienia w tym uzależnienie od popełniania grzechów. Franciszkanin patrzy na grzech jak na uzależnienie – w kategoriach choroby, a nie winy – która wymaga wymierzenia kary. Rohr wskazuje, że uzależnienie wysysa z nas nasze najgłębsze i prawdziwe tęsknoty, siłę życia, która sprawia, że „pragniemy wody ze strumieni”. Duchowe pragnienie jest napędem, jaki został umieszczony w nas na samym początku. Każdy nałóg niszczy ten napęd.
Zdaniem Richarda Rohra Program 12 Kroków przyczynił się w ogromnym stopniu do rozwoju duchowości Amerykanów. Autor pokazuje, jak w naszych poszukiwaniach wiary możemy się wzorować na tym programie walki z nałogiem. Dzięki zasadom w nim zawartych, nie tylko wyzwolić się z nałogu, ale także odkryć współczucie dla siebie i innych.

Dziennik jest niezbędnny w pracy nad przejściem przez Program 12 Kroków opisany w książce „Oddychając pod wodą”. Pomoże czytelnikowi odkryć źródło uzależnienia i rozwiązania najlepsze dla Ciebie. W książce znajdują się refleksje, pytania skłaniające do dyskusji, a także miejsce na własne zapiski z procesu przemiany.
- Dziennik powstał w oparciu o bestseller „Oddychając pod wodą”
- Sprzyja rozpoznaniu i pokonaniu uzależnienia. Pytania do dyskusji oraz ćwiczenia pogłębiają materiał zaprezentowany w książce „Oddychając pod wodą”
- Miejsca na notatki pozwalają wyrazić i uchwycić emocje pojawiające się podczas pracy z Programem 12 Kroków

 

Kategorie

Książki / Promocja / Promocyjny pakiet książkowy

Książki / Inne / Psychologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni