Powrót na poprzednią stronę

Egzorcysta - numer 55. Marzec 2017

Egzorcysta - numer 55. Marzec 2017

Miesięcznik Egzorcysta Radom 2017

Wydawnictwo Polwen (opracowanie)
format: 205x285, stron: 64, oprawa: miękka

INDEKS: EGZ0057B45938

Cena: 12,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Ks. Francesco Bamonte ICMS, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (A.I.E.), w wyjątkowym wywiadzie dla naszego miesięcznika stwierdza: Szatan (…) wyjątkową wściekłość okazuje zwłaszcza wobec Madonny. Tak się zachowuje nie tylko dlatego, że Maryja otrzymała od Boga nadzwyczajny przywilej Niepokalanego Poczęcia, ale przede wszystkim dlatego, że Madonna nie popełniła nigdy żadnego grzechu osobistego, nawet najmniejszego. Szatan nie miał zatem żadnej władzy nad Maryją, jedyną ludzką istotą, wobec której nie mógł posłużyć się swoim prawem do zdobycia: jest Ona jedyną, która wymyka mu się całkowicie. Oto powód, dla którego Madonna jest także jedynym stworzeniem, jakie może zniszczyć Szatana. To jest również dla niego i dla wszystkich zbuntowanych aniołów powód do ich wielkiego upokorzenia.

O. dr O. dr Marek Adam Dettlaff OFMConv w artykule „Jak bronić się przed złym duchem?” pisze: Kiedy zacząłem egzorcyzmować, doświadczyłem, że w kapłanie Lucyfer nie widzi człowieka, ale samego Chrystusa. Dzieje się tak dzięki przyjętemu sakramentowi kapłaństwa. Miłość Jezusa, objawiona w sakramencie kapłaństwa, przemienia człowieka.

Dr Wincenty Łaszewski w tekście „Tajemnice Fatimy. Reparacja świata” zaznacza: W Fatimie nie dało się żyć. Dzień i noc tłumy ludzi pukały do drzwi i okien domu rodziny dos Santos, nie dając spać, tratując ogród i warzywniak. Każdy chciał rozmawiać z wizjonerką, przekazać prośby, próbować wcisnąć pieniądze, upraszać o pójście na miejsce objawień, by razem odmówić różaniec. Nie było rady: Łucja rzeczywiście musiała zniknąć. Decyzja zapadła, rodzice mieli już tylko wybrać między stolicą a miastem eucharystycznego cudu.

Co w chrześcijańskich domach może zapraszać siły demoniczne? Do tego typu przedmiotów należą: maski, rzeźby, figury, posążki z różnych tworzyw przedstawiające bóstwa czy będące totemami w różnych religiach; a ponadto: talizmany, amulety, przedmioty, które mają przynieść nam szczęście i radość (słoniki, podkowy itp.). Ludzie posiadają także przedmioty, które mają wyrównać negatywny wpływ energii. Wśród nich występują różnego rodzaju odpromienniki, piramidki, kasztany, feng shui. Jakie zagrożenie wiąże się z tymi rzeczami? – na to pytanie odpowiedzi udziela ks. Grzegorz Daroszewski w artykule „Niewiedza, brak wiary, głupota? Od Pierścienia Atlantów do bioenergoterapii”.

 

Kategorie

Książki / Inne / Czasopisma

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni