Powrót na poprzednią stronę

Był blisko. Mała powieść z początku XXI wieku

Był blisko. Mała powieść z początku XXI wieku

Piotr Wojciechowski

Wydawnictwo Bernardinum Pelplin 2018

ISBN: 978-83-7823-996-3
format: 135 x 210, oprawa: miękka

INDEKS: BER0872B49149

Cena: 29,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wszystko zaczyna się od chęci wystawienia kontrowersyjnej sztuki o św. Janie Pawle II... Co może więc wyniknąć ze współpracy zbuntowanego reżysera teatralnego i skromnej doktorantki? Dlaczego warto słuchać krakowskich duchów unoszących się nad Rynkiem i czy każdy ma prawo do swojej historii, nawet jeśli nie zawsze zgadza się ona z faktami? W którym miejscu kończy się teatr, a zaczyna życie? I co łączy Kalwarię Zebrzydowską z Awinionem?

Sława, pieniądze, kryzys twórczy, lęk przed życiem, szacunek do tradycji, trudne decyzje, których podjęcie nieoczekiwanie przynosi szczęśliwe rozstrzygnięcia. Nowa powieść Piotra Wojciechowskiego, osadzona w realiach przedwojennego i współczesnego Krakowa, to próba uchwycenia tego, jak osoba św. Jana Pawła II zmieniała i nadal zmienia ludzkie życiorysy, charaktery, decyzje…

Dochód ze sprzedaży książki Autor w całości przeznacza na działalność Fundacji ks. Janusza Sto Pasierba, promującej dzieło i twórczość tego wybitnego duszpasterza, uczonego, poety i pedagoga.

 

Kategorie

Książki / Literatura piękna / Powieść