Powrót na poprzednią stronę

Kto się boi Jana Pawła II?

Kto się boi Jana Pawła II?

Giacomo Galeazzi, Gian Franco Svidercoschi

Wydawnictwo M Kraków 2020

ISBN: 978-83-8043-604-6
format: 140 x 202, stron: 200, oprawa: miękka

INDEKS: WDM1945B53653

Promocja: 24,90 zł 22,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

„Kto się boi Jana Pawła II?” to książka, która stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek Świętego Papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaka odegrał Jan Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?

Był pierwszym papieżem, który oddał głos ludziom, który wszedł do synagogi i do meczetu, który zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Pierwszym, który podróżował po całym świecie, aby modlić się z wiernymi i zgromadził przedstawicieli wszystkich Kościołów i religii, aby modlić się o pokój.

Dwaj autorzy, wybitni dziennikarze watykaniści: Giacomo Galeazzi i Gian Franco Svidercoschi, przedstawiają istotne cechy życia i pontyfikatu Karola Wojtyły. Zapraszają czytelnika do odkrycia na nowo jego dziedzictwa, aby wiosna mogła rozkwitnąć na nowo w życiu Kościoła. Ponieważ pamiętać o nim to za mało. Żeby nie ulec presji tego świata, by mieć siłę, aby przezwyciężyć lęk lub odrzucenie, musimy nieustannie wprowadzać w czyn to wszystko, czego nauczał nas przez lata i pozostawił nam w swoim testamencie.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Jan Paweł II

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni