Powrót na poprzednią stronę

Święty Jan Paweł Wielki

Święty Jan Paweł Wielki

Grzegorz Gałązka, ks. Krzysztof Kuźnik CSMA

Wydawnictwo Michalineum Marki

ISBN: 978-83-7019-694-3
format: 250x320, stron: 160, oprawa: twarda

INDEKS: MIC0114B54198

Cena: 65,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

100 zdjęć na stulecie urodzin

Trwamy w dziękczynieniu za dar osoby i świętości Karola Wojtyły (1920-2005). Sto lat temu Opatrzność Boża postawiła go na ścieżkach świata – najpierw w Polsce: w Wadowicach, następnie w Krakowie, aż doprowadziła go Rzymu, aby podjął misję Apostoła Narodów, jako Jan Paweł II. Jest za co Bogu dziękować.

Setna rocznica urodzin Świętego Papieża Polaka zbiegła się ze zmaganiem całej ziemskiej planety z epidemią koronawirusa COVID-19, który postawił przed ludzkością nowe realne zagrożenia, śmierć, dramat konkretnych osób, całych rodzin, społeczeństw i narodów. Święty Jan Paweł II właśnie w tej godzinie do nas nieustannie mówi: „NIE LĘKAJCIE SIĘ! OTWÓRZCIE, OTWÓRZCIE NA OŚCIEŻ DRZWI CHRYSTUSOWI! NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ! NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI. TEJ ZIEMI!”.

Urodził się w roku Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, kiedy szalała Czerwona Zaraza, która została z pomocą Boga i Bogarodzicy pokonana. Teraz z nieba wstawia się za nami w każdej potrzebie, aby ZIEMIA – TA ZIEMIA – wolną była i zdrową: w każdym tego słowa znaczeniu.

Na tę okoliczność Wydawnictwo Michalineum i rzymski fotografik Grzegorz Gałązka polecają nowy album papieski, który zawiera fragmenty homilii i przemówień św. Jana Pawła II dotyczące najważniejszych spraw i problemów związanych z życiem i wiarą, modlitwą i podróżami apostolskimi, rodziną i tradycją, patriotyzmem i ekumenizmem, z młodzieżą, chorymi, światem pracy itp.

Album jest podzielony na dwie części: do strony 136 jest część papieska, a od strony 137 do 160 – jest część poświęcona Zgromadzeniu Św. Michała Archanioła, którego założyciel: bł. ks. Bronisław Markiewicz proroczo przepowiedział Wielkiego Papieża Polaka. Na przełomie roku 2020-2021 trwać będzie Rok Jubileuszowy z okazji setnej rocznicy zatwierdzenia tegoż Zgromadzenia. Zdjęcia w tej części ukazują najważniejsze placówki Zgromadzenia w Polsce i na całym świecie.

Album jest w trzech językach: polskim, angielskim i włoskim.

 

Kategorie

Książki / Kultura / Albumy

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni