Powrót na poprzednią stronę

Filotea. Wprowadzenie do życia pobożnego

Filotea. Wprowadzenie do życia pobożnego

św. Franciszek Salezy

Viator Warszawa

ISBN: 83-86733-60-8
format: 125x195, stron: 364, oprawa: miękka

INDEKS: VIA0001B08383

Cena: 39,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

okładka trochę porysowana, wygięta

Najgłośniejsze po Naśladowaniu Chrystusa dzieło chrześcijańskiej literatury duchowej.
Czytana od wieków przez miliony, wydawana we wszystkich niemal językach świata, książka Świętego Franciszka Salezego podbija dziś na nowo serca polskich katolików, niosąc im niezastąpioną zachętę do prawdziwego życia chrześcijańskiego.
Bądźmy tym, czym jesteśmy, żyjmy autentycznie, aby przynosić honor Mistrzowi, którego dziełem jesteśmy. Św. Franciszek Salezy
Pod słowem modlitwa św. Franciszek rozumie przede wszystkim modlitwę wewnętrzną. Polega ona nie tylko na konkretnym akcie pobożności, lecz także na modlitewnym skupieniu przenikającym naszą codzienność. Przez modlitwę wewnętrzną nasza dusza i serce łączy się z Bogiem, a słowo Boże coraz bardziej je kształtuje tak, aby Bóg był w centrum naszego życia.
W Filotei św. Franciszek pisze: Modlitwa wprowadza nasz rozum w jasność i światło Boże i wystawia naszą wolę na ciepło miłości Bożej. Nic tak nie oczyszcza rozumu z nieświadomości, a woli ze złych skłonności, jak modlitwa. Jest to woda błogosławieństwa, która, zraszając naszą duszę, okrywa zielenią i kwieciem rośliny dobrych pragnień, obmywa duszę z niedoskonałości i gasi w sercu żar namiętności (część II, rozdział 1).

 

Kategorie

Książki / Teologia / Teologia duchowości

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni