Rozmowy do-prawdy
rozmawia Katarzyna Szymańska-Borginon Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie Dział: Ogólna Format: 160x180 Stron: 150 Oprawa: miękka ISBN: 8372012806 INDEKS: SAL0130B10932Opis
Phil Bosmans rozmawia z Katarzyną Szymańską-Borginon o swoich przekonaniach, miłości, wierze, cierpieniu, śmierci, pracy, działalności, rodzinie i wielu innych sprawach ważnych dla każdego człowieka.
Phil Bosmans – Autor kilku bestsellerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki w tym na polski. Całkowity nakład na świecie przekroczył niedawno dziesięć milionów egzemplarzy. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikają z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. „Zakochany w człowieku” – tak często mówi sam o sobie.
"Potem - jak pisze Pani Katarzyna Szymańska-Borginon - przez kolejnych kilka miesięcy spotykaliśmy się dosyć regularnie.... Rozmawialiśmy o miłości. Zawsze o miłości, ale za każdym razem o jej innym obliczu. «Czy ojciec mnie kocha?»-spytałam na początku przedwcześnie i prowokacyjnie. Potem nie musiałam już pytać. Nawet mnie już nie dziwiło, że młoda kobieta może zaprzyjaźnić się z ponadosiemdziesięcioletnim starcem. Ojciec Bosmans ma więcej radości życia, humoru i wewnętrznego spokoju niż wielu ludzi o połowę od niego młodszych. Jako jeden z pierwszych dowiedział się, że spodziewam się maleńkiej Stasi. Wiem, że się w tej intencji modlił. A gdy spotkali się na wózkach - on i mój mąż Steven, chory na stwardnienie rozsiane - obaj śmiali się z własnego inwalidztwa, jakby było powodem szczególnej radości. «Niektóre sprawy wyglądają na nieszczęście, a przecież są błogosławieństwem»".
Ojciec Bosmans, nawet unieruchomiony przez chorobę i wiek, daje siebie z miłością, bezinteresownie, za darmo. Nie mogłam tego daru zachować tylko dla siebie. Postanowitam rozmowy nagrywać, by w formie książkowej trafiły do polskich czytelników, dla których ksiądz Bosmans dołączył napisany z trudem lewą ręką autograf i dedykację: „Wiele szczęścia dla wszystkich polskich czytelników”.