Okładka

Kwiatki Benedykta XVI

Wydawnictwo: Wydawnictwo Astraia Rafał MONITA Dział: Benedykt XVI Format: 123x174 Stron: 80 Oprawa: miękka ISBN: 9798360569008 INDEKS: AST0001B14397
19,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Kwiatki Benedykta XVI to zbiór anegdot i historyjek prezentujących pierwszego Papieża trzeciego tysiąclecia. Książeczka ukazuje niemieckiego Biskupa Rzymu od jego dzieciństwa w czasach umacniającego się nazizmu w hitlerowskich Niemczech poprzez jego głęboką edukację seminaryjną w trudnych czasach po II wojnie światowej, jego nominację profesorską i biskupią aż do nowego konklawe w kwietniu 2005 roku.

Ten dawny, surowy Prefekt Kongregacji Nauki Wiary jawi się jako postać bardzo ludzka, wyjątkowa, pełna ciepła i bawarskiego humoru. Opowiastki, krótsze lub dłuższe, są drogą na skróty po bogatym w wydarzenia życiu Józefa Ratzingera: kapłana, profesora, biskupa, kardynała i w końcu Papieża – Benedykta XVI.

Ta mała książeczka z anegdotami i historyjkami o Benedykcie XVI jest pomyślana przede wszystkim jako przeciwny biegun do znajdujących się w obiegu poważnych książek, traktujących o pierwszym po 500 latach niemieckim papieżu. Z tym też wiąże się nadzieja, że przedstawimy papieża od nieco innej strony, jako człowieka nie tylko srogiego i poważnego, ale też pełnego humoru.