Powrót na poprzednią stronę

Biblia Jerozolimska (z wycięciami - paginatorami)

Biblia Jerozolimska (z wycięciami - paginatorami)

Tytuł oryginalny: La Bible de Jérusalem

Wydawnictwo Pallottinum Poznań

ISBN: 83-7014-519-1
Pallottinum (opracowanie)
format: 176x250, stron: 1810, oprawa: twarda

INDEKS: PAL0158B18041

Cena: 175,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wstępy, przypisy, komentarze i marginalia - La Bible de Jérusalem, Paris 1996

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych - Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000

Miło nam poinformować, że ukazało się długo oczekiwane wydanie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma Świętego na świecie. Dzieło powstało dzięki inicjatywie Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie na czele z nieżyjącym już jezuitą ks. Alfredem Cholewińskim SJ.
Po uzyskaniu osobowości prawnej ruch Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych w archidiecezji lubelskiej pod opieką bpa Zbigniewa Kiernikowskiego dokonał tłumaczenia i opracowania przypisów z Biblii Jerozolimskiej do tekstu wydania piątego Biblii Tysiąclecia, przyjętej przez Konferencję Episkopatu Polski jako tłumaczenie oficjalnie używane w sprawowanej przez Kościół liturgii.
Jak napisał Prymas Polski Kardynał Józef Glemp "Biblia Jerozolimska, tłumaczona na różne języki świata, spełnia bardzo ważna rolę w doktrynalnym przekazie słowa objawionego dzięki wprowadzeniom, komentarzom i odnosnikom zamieszczonym na marginesach, umożliwiającym pogłebienie znajomości czytanych tekstów oraz nawiązanie do bogactwa całego przekazu Pisma świętego."

 

Kategorie

Książki / Pismo Święte / Biblia (tłumaczenia)

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni