Okładka

Anioł mi powiedział. Autobiografia Maryi

kard. Angelo Comastri Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Maryja Format: 136×210 Stron: 128 Oprawa: twarda ISBN: 9788375051100 INDEKS: WAM1796B20541
24,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka jest nowa, ale leżała kilka lat w księgarni stacjonarnej i ma ślady przeglądania (stan ksiązki jest dobry).

Tradycja głosi, że Dziewica Maryja opowiedziała ewangeliście Łukaszowi o tajemniczych wydarzeniach, jakie towarzyszyły narodzinom Jezusa: o Zwiastowaniu anioła i dziewiczym poczęciu, spotkaniu z Elżbietą i podróży do Betlejem, ukazaniu się aniołów i odwiedzinach Mędrców, o ofiarowaniu w świątyni i pielgrzymce, gdy Jezus był już dwunastoletnim chłopcem.

W swojej mądrej i głębokiej narracji Angelo Comastri, niedawno mianowany kardynałem, wczuwa się w postać Łukasza, wsłuchującego się w opowieść również o innych wydarzeniach z życia Jezusa, w których Maryja odegrała decydującą rolę.
W ostatniej części, poświęconej objawieniom w Lourdes i Fatimie, autor próbuje rozpoznać, czym kieruje się Maryja przy wyborze adresatów swojego orędzia. Dochodzi do przekonania, że to kryterium nie może różnić się od tego, według którego sama została wybrana przez Boga. A On dokonuje wielkich rzeczy za pośrednictwem ludzi pokornych, małych, ostatnich.

Inne pozycje - kard. Angelo Comastri

25,90 zł
Okładka
kard. Angelo Comastri
26,95 zł
19,00 zł