Okładka

Jak mówili bydgoszczanie. Mały słownik gwary bydgoskiej

Andrzej Dyszak Wydawnictwo: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy Dział: Ogólna Format: 131x210 Stron: 188 Oprawa: miękka ISBN: 9788391617885 INDEKS: TMM0005B20645
25,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Staraniem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy ukazała się interesująca pozycja: „Jak mówili bydgoszczanie. Mały słownik gwary bydgoskiej” pióra prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, językoznawcy Andrzeja S. Dyszaka.

To pierwsza pozycja przybliżająca bogactwo gwary bydgoskiej, zatem zarówno określonych zwrotów jak i słownictwa. To dokument językowej tożsamości mieszkańców naszego miasta. Liczne przykłady zaczerpnięte z literatury i codziennego języka sprawiają, że książkę, mimo całego aparatu naukowego, czyta się lekko i przyjemnie.

Książkę wzbogacają przepiękne unikatowe zdjęcia ilustrujące środowiska, w których rodziła się gwara bydgoska. Patrząc na nie łatwiej wyobrazić sobie ów przebogaty język. Całość starannie przygotowana do druku przez red. Mirosława Łukasika, z rzetelną korektą Ligii Podgórskiej została pięknie wydrukowana przez drukarnię „Abedik” z Bydgoszczy.