Powrót na poprzednią stronę

Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów

Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów

David A. Reed

Wydawnictwo Koncept Design Bydgoszcz 2008

ISBN: 978-83-924832-1-2
format: 141x216, stron: 136, oprawa: miękka

INDEKS: KON0002B20782

Promocja: 16,00 zł 14,99 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Z radością informujemy o wydaniu książki Davida A. Reeda, Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów. Jest to już klasyczny podręcznik, który doskonale sprawdził się jako pomoc do prowadzenia rozmów ze Świadkami Jehowy. Jego ogromną zaletą jest praktyczne uporządkowanie, przejrzystość i jasność argumentacji biblijnej. M.in. cennym ułatwieniem dla czytelnika są Indeksy – przedmiotowy i wersetowy, które pozwalają szybko znaleźć potrzebne informacje.
Autor, absolwent Uniwersytetu Harvarda, ma wielki dar zrozumiałego i przystępnego przedstawiania trudnych zagadnień. Jako były Świadek Jehowy, który nie utracił miłości do swych dawnych współwyznawców, uczciwie przedstawia ich wierzenia i motywy. Natomiast jako nawrócony chrześcijanin i doświadczony ekspert od sekt, klarownie ukazuje kontrast między prawowiernymi poglądami chrześcijańskimi a fałszywą argumentacją Towarzystwa Strażnica. Wskazuje też na powody, dla których tak trudno jest przebić się z prawdą do świadomości Świadków Jehowy. Przy końcu książki dzieli się swym osobistym, niezwykłym świadectwem nawrócenia.
Polskie wydanie tej pozycji zaopatrzono w pomocne przypisy, z których większość wskazuje na zmiany, jakie zaszły w doktrynie Świadków Jehowy od czasu wydania amerykańskiego oryginału książki Reeda.
Książka jest jedynym zwięzłym i podręcznym przewodnikiem, który:

• Zawiera bezpośrednie i trafne odpowiedzi na błędne interpretacje wersetów biblijnych
• Pokazuje, jak wykorzystać te same wersety w prowadzeniu Świadków Jehowy do Chrystusa
• Zawiera omówienie wersetów w porządku ksiąg biblijnych, stanowiąc tym samym pomocny i podręczny materiał, zbijający argumenty Strażnicy
• Omawia wierzenia i historię Świadków Jehowy oraz zmiany, jakich dokonali w swojej wersji Biblii

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Zagrożenia wiary

Książki / Inne / Inne Religie