Powrót na poprzednią stronę

Teoekologia (twarda oprawa)

Teoekologia (twarda oprawa)

ks. Roman E. Rogowski

W Misji Wrocław

ISBN: 978-83-85566-43-4
format: 137x197, stron: 396, oprawa: twarda

INDEKS: WMS0020B22853

Cena: 39,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Całe nasze życie jest tak naprawdę szukaniem Boga, ale rozdarci jesteśmy pomiędzy pragnieniem odlądania Go, a tym, że jest On "Bogiem ukrytym", a jednocześnie Bogiem w którym "żyjemy, poruszamy się i jesteśmy". Dzieje się tak być może dlatego, że życie ludzkie jest bardziej procesem - poznawaniem - a nie aktem poznania.

Po lekturze tej książki niewielu powinno powiedzieć, że nie wierzy w Boga albo, że Go nie ma. Autor w mistrzowski sposób ukazuje, jak pod znakami wszystkiego co istnieje, można przy odrobinie dobrej woli, dojść do doświadczalnej świadomości Boga. Ten rodzaj doświadczenia nazywa "realizmem mistycznym".

Książka ta pomoże nam nauczyć się mówić o Bogu nie jak o Kimś, kto jest pewnym przedmiotem ponad innymi przedmiotami, czy tylko symbolem, lecz jak o Kimś, kto jest najbardziej rzeczywistym we wszelkiej rzeczywistości, we wszystkim tym, które pretenduje do miana rzeczywistości. Czyli byśmy każdą rzeczywistość traktowali jak znak Obecnego - bardziej Rzeczywistego niż sama rzeczywistość, a nawet my sami.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Rozważania

Książki / Teologia / Teologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni