Powrót na poprzednią stronę

Popiełuszko - Wolność jest w nas (DVD z książką)

Popiełuszko - Wolność jest w nas (DVD z książką)

Focus Producers Warszawa 2010

ISBN: 9788392552451
format: 124x194, oprawa: twarda

INDEKS: FPR0001B25958

Cena: 39,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

W skład wydania wchodzi płyta DVD z filmem i książka zawierająca m.in.: biografię ks. Popiełuszki, wywiady z aktorami i reżyserem, zdjęcia z planu.

„Popiełuszko. Wolność jest w nas” to zrobiona z rozmachem i zaskakująca humorem największa produkcja ostatnich kilku lat. Przejmująca opowieść o człowieku, którego odwaga i wiara rozpalała w ludziach nadzieję. Reżyser Rafał Wieczyński z pieczołowitością odtworzył realia PRL i stanu wojennego. Kreacja Adama Woronowicza w roli ks. Jerzego Popiełuszki ożywia wspomnienia u starszych, a młodym pozwala poznać bohatera z krwi i kości. W drugim planie pojawiają się gwiazdy (m.in. Zbigniew Zamachowski, Radosław Pazura, Joanna Szczepkowska) i świadkowie historii (m. in. Kardynał Józef Glemp, Maja Komorowska). Film opowiada o życiu i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na tle dramatycznej historii Polski początku lat osiemdziesiątych, w żywy sposób zachowując ją od zapomnienia.
„Poruszający i prawdziwy”, „Obowiązkowy dla każdego Polaka” – to najczęstsze komentarze po projekcji filmu, który widziało w kinach ponad 1.300.000 widzów.
reżyseria: Rafał Wieczyński
czas trwania: ok. 150 min
język i dźwięk: polski – DD 5.1
napisy dla niesłyszących, dźwięk dla niedowidzących
obsada: Adam Woronowicz, Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski, Radosław Pazura, Joanna Szczepkowska, Maja Komorowska, Jan Englert

 

Kategorie

Multimedia / DVD / DVD

Książki / Kościół Katolicki / bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Książki / Życie chrześcijańskie / Biografie, autobiografie