Okładka

Bóg i inne osoby

Próba z zakresu teologii filozoficznej Stanisław Judycki Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów "W drodze" Dział: Teologia Format: 140x207 Stron: 268 Oprawa: miękka ISBN: 9788370337407 INDEKS: WDR0549B26723
30,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

"Bóg i inne osoby" jest próbą filozoficznego rozważenia i ugruntowania niektórych podstawowych przekonań z zakresu religii i teologii chrześcijańskiej. Filozoficzność tej książki polega na tym, że autor stara się sformułować racje na rzecz istnienia Boga, na rzecz konieczności Wcielenia, jak również racje uzasadniające przekonanie o boskości Jezusa z Nazaretu, a racje te nie odwołują się do Objawienia chrześcijańskiego jako do tzw. kontekstu uzasadniania, lecz wyłącznie jako do kontekstu odkrycia. Podejmuje on również zagadnienia filozoficzne dotyczące natury świadomości i natury duszy, żywego ciała ludzkiego, istoty komunikacji między osobami, życia wiecznego, wszechmocy, troistości Boga oraz dziejów osób ludzkich. Na zakończenie prof. Judycki pokazuje, na czym może polegać rozwiązanie problemu cierpienia i zła. Choć każde z tych zagadnień jest dzisiaj przedmiotem osobnych, analitycznie wnikliwych dociekań i dyskusji, to jednak niniejsza książka prezentuje niezwykle cenną syntezę tych problemów.

Książka "Bóg i inne osoby" jest pierwszym tomem z cyklu: Wykłady otwarte z teologii naturalnej im. I.M. Bocheńskiego OP, przewidywany jest 1 tom rocznie.

Prof. dr hab. Stanisław Judycki urodził się w 1954 roku. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studiował też we Fryburgu Szwajcarskim oraz w Leuven. W 1984 r. obronił doktorat, w 1996 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych, natomiast w 2007 roku tytuł profesora. Jest wykładowcą KUL. Opublikował książki "Intersubiektywność i czas. Przyczynek do dyskusji nad późną fazą poglądów Edmunda Husserla", "Umysł i synteza. Argument przeciwko naturalistycznym teoriom umysłu", "Świadomość i pamięć. Uzasadnienie dualizmu antropologicznego oraz kilkadziesiąt artykułów filozoficznych".

Inne pozycje - Stanisław Judycki

Okładka %
Stanisław Judycki
119,80 zł 107,00 zł
Okładka
Stanisław Judycki
59,90 zł
Okładka
Stanisław Judycki
59,90 zł