Okładka

Poznaję Boży świat . Teczka pomocy z płytą CD dla 1 klasy

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Dział: Szkoła podstawowa kl. I Seria: Jedność kl. 1 S.P. Oprawa: miękka ISBN: 9788381443630 INDEKS: JEDa015C31724
28,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Teczka pomocy dla klasy I szkoły podstawowej "Poznaję Boży świat"

Teczka pomocy z materiałami dla katechety zawiera:

kolorowe ilustracje w formacie A3 i A4, plansze z ruchomymi elementami do przedstawień w formie teatrzyku, płytę z plikami do wyświetlania lub wydruku. Nawet najwięksi święci musieli walczyć ze swoimi najbardziej uciążliwymi wadami, pokusami ciała i duchową pustynią, która pustoszyła ich życie. Problemy te także i dziś dotykają każdego z nas. Na kartach tej książki, która doskonale łączy hagiograficzne detale, duchową medytację i wciągającą narrację, Autor opowiada o niezwykłych i fascynujących postaciach:

* Najemnym żołnierzu i wędrownym hazardziście, który porzucił ordynarny żołdacki styl życia i założył zgromadzenie opiekujące się chorymi.
* Nierozgarniętym, chorowitym nastolatku, wydziedziczonym przez własną rodzinę i prześladowanym przez inkwizycję, który stał się wielkim cudotwórcą i wzorem radosnej prostoty.
* Swawolnej toskańskiej piękności, uwodzicielce i kobiecie swobodnych obyczajów, która zwyciężyła próżność i cielesne żądze, aby odpowiedzieć na wezwanie Boga.
* Królewskim kapelanie i odważnym kontrreformatorze, który uniknął szubienicy, ale przez całe życie musiał znosić wewnętrzne duchowe cierpienie, wątpliwości i zniechęcenie.
* Wspaniałym, inteligentnym i wykształconym hiszpańskim szlachcicu, który poświęcił wszystko, aby zostać misjonarzem i przekonać się, że większość jego wysiłków do niczego nie doprowadziła.
* Hedonistycznym heretyku i kobieciarzu, który oddał ziemskie przyjemności za szczęście nieba i stał się jednym z największych teologów Kościoła.

Pozostałe książki z tej serii