Okładka

Mesjasz - Bus (DVD)

Adam Bajerski Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl Dział: DVD INDEKS: DOS0061A33426
30,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Film Mesjasz-Bus, to unikalny, dokumentalny zapis modlitwy, wiary, tańca, i śpiewu Żydów Mesjańskich. Pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła autobusem z Kijowa w misyjną podróż po Polsce.

Zebrali się z różnych miejsc Ukrainy oraz z największej, europejskiej wspólnoty Żydów Mesjańskich (KEMO), która mieści się w Kijowie…

Dokument pokazuje jak podczas tej sześciodniowej pielgrzymki modlą się wstawienniczo przy pomnikach męczeństwa Żydów, Błogosławią te miejsca i proszą Boga o oczyszczenie Polski z przekleństwa wywołanego krwią przelaną na terenie naszego kraju. Mówią na temat skutków antysemityzmu i kroków jakie powinni podjąć chrześcijanie, aby doprowadzić do jedności w Kościele. Każdy z nich wierzy, że rezultatem tej podróży będzie błogosławieństwo dla Polaków i Żydów.

Integralną częścią filmu są archiwalne zdjęcia, wyraziście przywołujące przeszłość, stawiające widza w bliskości wydarzeń sprzed lat.

Polacy, których nasi bohaterowie spotykają na swojej drodze są pod wrażeniem ich wiary, spontaniczności i radości. Są zachęceni do modlitwy o Żydów i błogosławienia Izraela.

ŻYDZI MESJAŃSCY:
Żydzi Mesjańscy wierzą w Jezusa Chrystusa ,ale zachowują swoją kulturę i tradycje.W XX wieku nastąpiło odrodzenie apostolskiego żydowskiego kościoła,obecnie na całym świecie istnieje ponad kilkaset mesjańskich wspólnot

Czas trwania: 61 min
Język: polski / rosyjski
Napisy: polskie, rosyjskie, angielskie, francuskie