Okładka

Żywe bowiem jest Słowo Boże, skuteczne. Komentarze do czytań bibilijnych na rok C

Stanisław Ormanty SChr Wydawnictwo: HLONDIANUM - Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego Dział: Liturgia Stron: 704 Oprawa: miękka ISBN: 9788362959440 INDEKS: HLO0110B34513
55,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Kolejny tom komentarzy do czytań mszalnych, tym razem na rok „C” (komentarze na rok „A” ukazały się w 2007). Doskonała inspiracja nie tylko dla przygotowujących homilie, ale także dobry materiał dla moderatorów grup biblijnych i modlitewnych, katechetów i wszystkich, którzy interesują się światem Biblii. Tom pierwszy publikacji cieszył się dużym uznaniem biblistów egzegetów, a także homiletyków i duszpasterzy.

Autor, wykładowca biblistyki, korzystając z najnowszych źródeł i publikacji polskich i zagranicznych biblistów, na ponad 700 stronach z wielką pasją dzieli się swoją obszerną wiedzą. Wymagający czytelnik znajdzie wyjaśnienie wielu oryginalnych pojęć i kontekstów, które czasem umykają w przekładach biblijnych, pozna zwyczaje, zasady i prawa, według których żyli ludzie przywoływani w czytaniach mszalnych. Dzięki temu biblijne postaci i zdarzenia stają się nam bliższe.

Książka zawiera komentarze do I i II czytania, niekiedy do psalmu responsoryjnego oraz Ewangelii na każdą niedzielę i uroczystość całego roku, a także indeks komentowanych fragmentów biblijnych i wykaz literatury. Tekst złożony jest dużą, wyraźną czcionką.

Inne pozycje - Stanisław Ormanty SChr