Powrót na poprzednią stronę

Złota edycja. Dzieje duszy - Noc ciemna - Pieśń duchowa (komplet 3 książek)

Złota edycja. Dzieje duszy - Noc ciemna - Pieśń duchowa (komplet 3 książek)

św. Jan od Krzyża, św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Wydawnictwo OO. Karmelitów Bosych Kraków 2013

format: 140x215, stron: 522+202+338, oprawa: twarde

INDEKS: KAR0432B35607

Cena: 134,70 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Dzieje duszy. ŚW. TERESA OD DZIECIĄTKA JEZUS
Nowe wydanie Dziejów duszy to książka adresowana zarówno do tych, którzy jeszcze nie odkryli niezwykłej postaci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, jak i tych, którzy pragną mieć w zasięgu ręki najcenniejsze słowa, które zapisała w Rękopisach autobiograficznych, w listach, poezji, ostatnich rozmowach, modlitwach, świadectwach jej mądrości i świętości utrwalone przez Karmelitanki Bose z Lisieux.

Noc ciemna. ŚW. JAN OD KRZYŻA
Noc ciemna zawiera opis trudnego doświadczenia, jakim jest proces głębokiego oczyszczenia duszy. Autor omawia także sytuację człowieka zanurzonego w tym Bożym działaniu oraz jego skutek w postaci kontemplacji wlanej. Tematem księgi pierwszej jest "noc bierna" i przejście od medytacji do kontemplacji, natomiast księga druga mówi o "nocy ducha".

Pieśń duchowa. ŚW. JAN OD KRZYŻA
Zarówno poemat ten, jak i traktat opisują całą drogę duchową człowieka. Autor oddaje jej dramatyzm i piękno w literackiej opowieści ukazującej miłość pomiędzy oblubienicą-duszą a jej Oblubieńcem-Chrystusem. To dzieło, uznawane za perłę literatury hiszpańskiej, a zarazem cenne świadectwo mistyczne, uzupełnia opis etapów jednoczenia duszy z Bogiem omawianych w innych traktatach.

 

Kategorie

Książki / Teologia / Teologia duchowości

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni