Okładka

Czy Bogu można zaufać

Jak dojść do wiary w trudnych czasach Thomas Williams Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Dział: Teologia Format: 140x205 Stron: 288 Oprawa: miękka ISBN: 9788376607474 INDEKS: JED1691B37662
26,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Thomas Williams w sposób rzetelny i wnikliwy bada przyczyny trudności, jakie napotyka współczesny człowiek z zawierzeniem Bogu. Stawia otwarcie pytania: Czy Bogu można zaufać? Czy nie zawiódł ludzi na przestrzeni dziejów? Czego możemy dowiedzieć się o charakterze Boga z biblijnych przekazów? Co mówią nam o Nim własne doświadczenia.

Autor na podstawie wywiadów przeprowadzonych z kilkuset osobami – zarówno wierzącymi, jak i niewierzącymi – posiłkując się licznymi cytatami obietnic Bożych zawartych w Piśmie Świętym, a także roztrząsając świadectwa świętych na temat ich ufności do Boga, dostarcza przemyślanej i miarodajnej analizy Bożej wiarygodności jako Osoby, na której można polegać, jako Osoby darzącej nas nieskończoną miłością.

Ks. Thomas D. Williams, Amerykanin, dr teologii. Wykłada teologię moralną i katolicką naukę społeczną na Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie oraz pełni funkcję watykanisty stacji CBS News. Współpracuje też z angielską telewizją NBC News i Sky News, komentując wydarzenia z życia Kościoła i podejmując wieloaspektową refleksję nad zagadnieniami etycznymi. Autor licznych artykułów i książek.

Kogo zainteresuje ta książka?
- jest adresowana do szerokiego grona czytelników, zwłaszcza do tych, dla których zaufanie do Boga stanowi podstawę prowadzenia satysfakcjonującego i sensownego życia, a także do tych, którzy – przeciwnie – doświadczają w tym względzie zwątpienia.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- pasjonujące studium wskazujące na przyczyny trudności współczesnego człowieka z zaufaniem Bogu, które w konsekwencji rodzą cyniczne postawy, a niekiedy prowadzą do utraty wiary,
- rzeczowa analiza świadectwa chrześcijan naszych i minionych czasów co do zasadności oczekiwań człowieka wobec Boga,
- uporządkowany, logiczny wywód tego, co Bóg rzeczywiście gwarantuje ludziom, w jaki sposób czyni ich wolnymi, by stanęli przed prawdą o Nim samym,
- optymistyczna konkluzja, która mówi, że prawdziwe zaufanie Bogu gwarantuje poczucie stabilności i siły, jakich nie mogą zaoferować żadne inne sfery naszego życia.

Inne pozycje - Thomas Williams

Okładka
Josh McDowell, Thomas Williams
28,00 zł
Okładka %
Ed Stewart, Thomas Williams
25,00 zł 23,99 zł