Okładka

Profilaktyka kryzysu małżeństwa

Krystian Wojaczek Wydawnictwo: Wydawnictwo Polihymnia Dział: Małżeństwo Format: 127x203 Stron: 200 Oprawa: miękka ISBN: 9788378471264 INDEKS: PLH0065B37677
25,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka poświęcona profilaktyce kryzysu małżeństwa adresowana jest przede wszystkim do małżonków, ponieważ znają trud codziennego zmagania o powodzenie swojego małżeństwa, ponieważ są ludźmi najbardziej dyskryminowanymi w systemie edukacji, ponieważ wmawia się im, że niemal wszystkie trudności, pojawiające się w ich życiu wymagają terapii, ponieważ to od powodzenia małżeństwa zależy nie tylko ich osobiste szczęście, ale poprawne funkcjonowanie ich rodziny, naszego społeczeństwa i państwa. (...)

Powyższa publikacja przedstawia spojrzenie na kryzys małżeństwa jako zjawiska nie pojawiającego się znikąd, ale które jest narastającym procesem, napędzanym w głównej mierze sposobem myślenia i zachowaniem małżonków. Spojrzenie takie niesie nadzieję na jego uniknięcie w wielu małżeństwach. Książka omawia metody edukacji, mające na celu ograniczanie kryzysu małżeństwa, między innymi metoda uprzedzania kryzysu – sprawdzona w ponaddwudziestoletniej praktyce pracy z małżeństwami.
(na podstawie wstępu oraz zakończenia)

Inne pozycje - Krystian Wojaczek