Powrót na poprzednią stronę

W Jego ranach nasze zdrowie

W Jego ranach nasze zdrowie

Teologia sakramentów uzdrowienia

Wydawnictwo Tyniec Kraków 2015

ISBN EAN: 9788373545786 (ISBN: 978-83-7354-578-6)
format: 145X205, stron: 180, oprawa: miękka

INDEKS: TYN0406B42474

Cena: 25,00 zł

Publikacja W Jego ranach nasze zdrowie. Teologia sakramentów uzdrowienia jest owocem siódmych już rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans (...).

W czasie tych rekolekcji chcieliśmy wejść w głąb teologicznego znaczenia i piękna celebracji sakramentów pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych. Każdy z nas doskonale wie, że skarb Bożego życia otrzymany przez celebrację sakramentów inicjacji chrześcijańskiej przechowujemy w naczyniach glinianych (2 Kor 4,7), które niezwykle łatwo stłuc i uszkodzić przez słabość, choroby, cierpienie, śmierć, a nade wszystko przez grzech. W tych wszystkich sytuacjach potrzebujemy uzdrowienia ze strony Boga. (...)

Nasze uzdrowienie nie jest w naszych rękach. Nawet ciągle rozwijająca się medycyna czy coraz większa ilość psychologicznych kozetek nie jest w stanie uleczyć miejsca, które jest najbardziej zranione – naszego serca. Nasze uzdrowienie jest poza nami. Jest w ranach Zbawiciela – w przebitym sercu Jezusa Chrystusa, gdzie początek wzięły sakramenty Kościoła, skąd wytrysnęło samo życie, jego pełnia, która jest nam dzisiaj udzielana w liturgii.