Okładka

Błaganie Odkupiciela z głośnym wołaniem i płaczem do poświęconych mu dusz

Wydawnictwo: Wydawnictwo "Vox Domini" Dział: Teologia Format: 215 x 153 Stron: 304 Oprawa: miękka ISBN: 9788394770310 INDEKS: VOX0040B46753
24,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Dla kogo jest ta książka i zawarte w niej przesłanie? Dlaczego dobrze jest je ogłaszać i wysławiać? „Błaganie Odkupiciela” to jakby podręcznik duchowości, dany przez dobroć Boga tym o­sobom, które pragną całkowicie do Niego należeć, poświęcić się Mu. Chociaż tytuł tej książki mógłby sugerować, że jej adresatami są wyłącznie osoby, które w sposób szczególny poświęcają się Bogu w kapłaństwie lub różnych formach życia zakonnego, to jednak nie można tylko do nich zawężać kręgu odbiorców tej lektury. Książka została napisana przez anonimową francuską zakonnicę. Nie zawiera jednak jej przemyśleń i rozważań, lecz – jak zaświadczyli jej przełożeni – zapis najgłębszych pragnień Serca Jezusowego. A czyż takie pragnienia mogą być skiero­wane wyłącznie do jakiegoś wąskiego kręgu odbiorców? Czy jest ktoś otwarty na dobro i prawdę, kto nie chciałby usłyszeć pragnień Boskiego Serca, zrozumieć ich i dostosować do nich całego swojego życia?

Odkupiciel skierował "Błaganie" 29 marca 1936 r. do francuskiej zakonnicy, a następnie dyktował jej przez kilka lat komentarze do Swojej prośby. Ona doskonale je pojęła i na nie odpowiedziała. Podjęła bowiem misję szerzenia Błagania i nieustannie się modliła, aby było ono poznane przez wszystkie dusze, zwłaszcza konsekrowane – kapłanów i osoby zakonne – do których odnosi się ono w szczególności. Zrozumiane i praktykowane "Błaganie" miało się stać jednym ze środków, jakim Najświętsze Serce posłużyło się, aby ocalić świat: „O, nie ukrywajcie tego skarbu, gdyż pozbawilibyście się wielu łask i sprawilibyście Mi wielkie cierpienie! Raczej ujawniajcie go, jak to tylko możliwe! Błagam was o to. Nadeszła godzina, w której skarb Mojego Błagania powinien iskrzyć się coraz bardziej w duszach, aby się rozszerzyło Moje wielkie odkupieńcze Królestwo. W tej sprawie liczę zwłaszcza na was. Nie zawiedźcie Mojego oczekiwania.” (1937)