Okładka

Jestem twoim Zbawicielem. Poradnik metodyczny do nauki religii dla klasy 6 szkoły podstawowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Szkoła podstawowa kl. VI Format: 120x195 Oprawa: miękka ISBN: 9788327718525 INDEKS: WAM4516C49653
39,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Poradnik metodyczny „Jestem twoim Zbawicielem” do nauki religii dla klasy 6 szkoły podstawowej stanowi część pakietu edukacyjnego dla klas 5–8 z nowej serii katechetycznej „Słuchaj, mój ludu” zgodnej z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku.

Katecheza na tym etapie ma za zadanie pomóc uczniom odkrywać historię zbawienia jako działanie Boga w dziejach ludzkości i każdego człowieka, wprowadzać w modlitwę, czyli w osobiste spotkanie z Bogiem, oraz uczyć krytycznego myślenia niezbędnego w dojrzewaniu w wierze.

Podręcznik metodyczny zawiera propozycje scenariuszy 60 lekcji, w których katecheta znajdzie m.in.:

spis pomocy przydatnych w trakcie katechezy;
plan każdej katechezy;
liczne wskazówki, jak prowadzić uczniów przez kolejne etapy zajęć;
wiele propozycji metod aktywizujących, którymi katecheta może posłużyć się w czasie prowadzenia zajęć, m.in. różnorodne metody pracy z Biblią, zabawy aktywizujące i integrujące klasę, metody plastyczne,
muzyczne, gry i zabawy dydaktyczne;
modlitwy oraz teksty pieśni i piosenek; linki do ciekawych artykułów na tematy związane z katechezą.

Podział poradnika na zeszyty ułatwi katechecie korzystanie z niego w szkole.
Poradnik może służyć z powodzeniem doświadczonym katechetom, a także tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w szkole.