Okładka

Z serduszkami przez świat (CD)

Wydawnictwo: HLONDIANUM - Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego Dział: Dla dzieci INDEKS: HLO0169B50091
30,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Nowa płyta CD zespołu piosenki religijnej przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie jest pokłosiem wielu jego podróży po świecie. Dlatego zawiera głównie utwory obcojęzyczne. W ten sposób Zespół „Serduszka” utrwala w pamięci odwiedzane miejsca, spotkanych ludzi i wspomnienia z odległych tras koncertowych. Jednak wspólnym mianownikiem wszystkich utworów jest nade wszystko chwała Boża, wiara i miłość.

I tak swą muzyczną podróż Zespół rozpoczyna spokojną modlitwą, włoskim utworem La preghiera. Pięknym harmoniom towarzyszy prośba do Boga o wskazanie właściwej drogi w życiu oraz o świat bez przemocy, świat pełen nadziei i pokoju. Zaraz po tym „Serduszka” zaczynają wielbić Boga w utworze Here I am to worship. Tutaj stwierdza się oczywistość – Bóg jest dla nas kochany i wspaniały, a ceny Jego śmierci na krzyżu nikt nigdy nie pozna. Kolejna piosenka Jesús eres genial raczy wesołą melodią i zapewnia, że Msza Święta jest cudownym spotkaniem z Jezusem. Za to utwór Santa Maria to bezpośrednia prośba do Maryi o modlitwę. A intencji jest wiele: za niebo, za góry, za rodzinę, za cierpiących i samotnych ludzi, za świat pełen bólu. Dlatego kolejna piosenka El Señor przypomina o tym, że to Pan jest naszym Bogiem i jest dla nas dobry. Na tajemniczą ścieżkę prowadzi kolejny utwór Di’ efhon. Spotykamy się tu z grzechem, smutkiem i udręką, aby chwilę później dowiedzieć się, że dzięki bliskości Boga i świętych zawsze możemy poczuć miłość. Następnie słuchaczy wita wyraźna linia basowa w piosence Scusa Gesú. Ta podnosząca na duchu melodia łączy się z oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Potem słyszymy This I believe, czyli wyznanie wiary. Ten utwór to nic innego, jak proste i ważne „wierzę w Boga”, ujęte w pięknej melodii i świetnych harmoniach. Madre enseñanos to kolejna prośba do Matki Bożej przede wszystkim o to, by pomogła nam być oddanymi Bogu tak jak Ona. Kolejny utwór znakomicie podkreśla istotę bycia razem. Każdy z nas jest ważny, każdy z nas ma swój wkład w ten świat. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie stworzyć wspaniałą przyszłość dla siebie i dla Boga, Bo świat to MY! Kończąc muzyczną podróż „Serduszka” zatrzymują się w Atenach. Athina już od pierwszych dźwięków pozwala poczuć iście grecki klimat i opowiada o swoim uroku.

W 12 utworach „Serduszka” pokazują, że Boga można wielbić w każdym zakątku świata i w każdym języku, ponieważ dla Niego nie ma barier, a wszyscy jesteśmy jedną Bożą rodziną.

Płyta przeznaczona dla każdego, aby każdy zachwycił się Bożą miłością.

Zawartość płyty:

1. La preghiera (4:04)
2. Here I am tu worship (3:24)
3. Jesús, eres genial (3:25)
4. Santa Maria (3:12)
5. El Señor (2:56)
6. Di’ Efhon (3:19)
7. Scusa Gesù, Ti do del tu (3:23)
8. This I believe (3:10)
9 . Madre enséñanos (3:33)
10. Bo świat to my (3:14)
11. Athina (3:51)
12. Jestem Mamą (3:42)