Okładka

Pismo Święte Stary i Nowy Testament (Biblia dla kobiet, z suwakiem, paginatory, kolor turkusowy)

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Dział: Biblia Paulińska Seria: Biblia z Komentarzem Format: 125x195 Stron: 1504 Oprawa: zintegrowana ISBN: 5907564028783 INDEKS: PAWb032B5432
190,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Najnowszy przekład
Pismo Święte z komentarzem opracowane przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła stworzono tak, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego. Zostało zredagowane z maksymalną wiernością oryginalnemu tekstowi, z uwzględnieniem współczesnych badań nad Pismem Świętym.

Wygodne pomoce
Nowy przekład Pisma Świętego zawiera liczne komentarze, przypisy, wprowadzenia do poszczególnych ksiąg, teksty paralelne, tablice chronologiczne, mapy, a także słownik terminów biblijnych. Te pomoce pomogą Ci zrozumieć tekst biblijny, a także dostrzec główne myśli i przesłanie w nim zawarte.

Łatwa interpretacja
Twórcy nowego przekładu Pisma Świętego zadbali o to, aby tekst był zgodny z zasadami współczesnego literackiego języka polskiego. W przypisach i komentarzach nie znajdziesz specjalistycznego języka teologicznego - wszystko po to, aby tekst był jak najbardziej przystępny dla czytelnika.

Przejrzysty układ graficzny
Układ graficzny Pisma Świętego jest nowoczesny i przejrzysty, abyś mógł sprawniej i wygodniej z niego korzystać. Przypisy oraz odnośniki do innych miejsc w Biblii umieszczono na marginesach stron. Abyś szybko znalazł wybrane miejsce w Piśmie świętym, w dolnych rogach stron zamieszczono skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego.

12 lat pracy specjalistów
Opracowanie nowego tłumaczenia z języków: hebrajskiego, aramejskiego i greckiego trwało 12 lat. W projekcie wzięło udział ok. 90 osób - biblistów, redaktorów, polonistów, językoznawców i innych. Nowe tłumaczenie wzbogaca różnorodność dostępnych przykładów, co pozwala zrozumieć Pismo Święte z różnych perspektyw.

Wygodne wydanie z suwakiem i paginatorami
To wydanie Biblii dla kobiet oprawiono w okładkę z suwakiem, która doskonale ochroni wnętrze księgi przed uszkodzeniami, zabrudzeniami i wilgocią. Dodatek w postaci paginatorów ułatwi wyszukiwanie fragmentów Słowa Bożego. Turkusowy kolor okładki zachwyca pięknem i spokojem, przywodzi na myśl świeżość, blask, wytchnienie i piękno relacji z Bogiem. Dzięki niewielkim wymiarom 12,5 cm x 19,5 cm księga jest poręczna i wygodna w użytkowaniu.

Pozostałe książki z tej serii