Okładka

Ksiądz Franciszek Blachnicki o małżeństwie i rodzinie

ks. Franciszek Blachnicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Światło-Życie Dział: Małżeństwo Format: 110x180 Stron: 16 Oprawa: miękka ISBN: 9788375352689 INDEKS: WSZ0157B56115
5,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Domowy Kościół jako gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie jest owocem proroczego rozeznania przez ks. Franciszka Blachnickiego drogi Ruchu jako miejsca spotkania ludzi różnych pokoleń i stanów. Dziś ta prężnie rozwijająca się w Polsce i w ponad 20 krajach świata wspólnota rodzinna pozwala sakramentalnym małżeństwom w różnym wieku i z różnym doświadczeniem życiowym dążyć do pogłębienia więzi z Bogiem, współmałżonkiem, dziećmi. Udział w comiesięcznych spotkaniach kręgu, realizacja zobowiązań Domowego Kościoła, uczestnictwo w przeżyciowych rekolekcjach Ruchu, doświadczenie wspólnoty formacyjnej i parafialnej są niezwykłym darem pozwalającym odnaleźć optymalne warunki na drodze do małżeńskiej świętości i rodzinnego katechumenatu. Aby skutecznie podążać tą drogą, trzeba ją poznać, pokochać i podjąć radosny wysiłek kroczenia nią, zgodnie ze wskazówkami, które pozostawił urodzony 100 lat temu (24 III 1921) czcigodny sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Dla nas samych i dla naszego małżeństwa ten Ruch, ten charyzmat, stały się pięknym doświadczeniem relacji z Jezusem i ze współmałżonkiem, ze wspólnotą idącą drogą podobnych wartości, z poszczególnymi osobami, których spotkanie na drodze życia stawało się inspirującą radością. Niechaj poniższe myśli Założyciela pomogą zrozumieć jego spojrzenie na rodzinę i na Domowy Kościół, rodzinną gałąź wspólnoty, której poświęcił swe życie.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy para krajowa Domowego Kościoła

(ze wstępu)

Inne pozycje - ks. Franciszek Blachnicki

Okładka
ks. Franciszek Blachnicki
29,90 zł
34,00 zł
32,00 zł