Okładka %

Czy Bóg mówi po chińsku? (książeczka+CD audiobook)

ks. Dariusz Klejnowski-Różycki Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Teologia ISBN: 9788394983550 INDEKS: SAW0924B56826
39,00 zł 36,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Całkowity czas: 8 godz. 34 min.

Choć otaczają nas przedmioty made in China i walczymy z tym samym wirusem, to kultura chińska jest nam zupełnie obca, także dlatego, że wierzącym w Polsce ukazywana jest często jako zagrożenie. Tymczasem liczba wyznawców Chrystusa w Chinach przekracza liczbę Polaków, a chrześcijaństwo na tamtych terenach jest o wieki starsze od Kościoła nad Wisłą. DOWIEDZ SIĘ Czy katolik może ćwiczyć sztuki walki? Czy symbol yin-yang jest niebezpieczny? Jak głosić Ewangelię w chińskich znakach? Co Bóg mówi przez nie Europejczykowi? To niesamowite, jak nowe perspektywy wnosi do wiary człowieka zachodu teologia tworzona dla i przez rodaków Konfucjusza. Wystarczy wspomnieć, że misjonarze, chcący głosić Dobrą Nowinę mieszkańcom Państwa Środka musieli zrezygnować z używania takich pojęć, jak osoba, piękno, miłość, czy wolność, ponieważ nie funkcjonowały one w chińskiej mentalności w europejskim rozumieniu. Zamiast tego zmuszeni byli odwołać się do tego, co zrozumiałe, jak choćby do widocznego na okładce Dào - kluczowego pojęcia taoizmu, pojęcia które zastąpiło Słowo w katolickim przekładzie prologu Ewangelii według św. Jana.

W swoich wykładach ks. Dariusz Klejnowski-Różycki przybliża nam ten odległy świat, pozwala zrozumieć lepiej jego odmienność. Zaprasza do odkrywania jego bogactwa bez lęku i poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jaki nowy smak nadaje Ewangelii zanurzenie jej w skarbcu mądrości chińskiej. Bo to, co najbardziej zaskakujące w tym nagraniu, to odkrycie, jak często mylimy dziś elementy europejskiej kultury z samą Ewangelią.

Czy Bóg mówi po chińsku? - książeczka

DO PŁYTY DOŁĄCZONA JEST KSIĄŻECZKA
Znajdziesz tam grafiki, które ułatwią Ci odbiór wykładów dotyczących chińskiego pisma: jak tworzyły się chińskie znaki, jakie niosą ze sobą znaczenie i jak to wpływa na przykład na tłumaczenia Biblii i uprawianie teologii.

SPIS TREŚCI

Spotkanie 1. - Obraz świata a teologia na przykładzie cywilizacji chińskiej O tym, że to, jak postrzegamy świat, ma wpływ na to, w co wierzymy

Spotkanie 2. - Język chiński a obraz świata O tym, że język, w jakim myślimy, wpływa na to, jak postrzegamy świat

Spotkanie 3. - Filozofia w cywilizacji chińskiej O zaskakująco innym postrzeganiu świata przez Chińczyków

Spotkanie 4. - Konfucjanizm w chrześcijaństwie Na przykład o tym, czy Jezus jest konfucjańską bramą

Spotkanie 5. - Daoizm w chrześcijaństwie Na przykład o tym, że Chrystus jest utożsamiany z odwiecznym dào

Spotkanie 6. - Buddyzm w chrześcijaństwie Na przykład o kenozie Chrystusa, jako wejściu w buddyjską pustkę

Spotkanie 7. - Pytania i odpowiedzi 34 pytania i odpowiedzi, w tym takie kwestie jak: czy wolno kłaniać się przed portretem założyciela szkoły walki · czy można zastosować medytację zen na modlitwie · jak chrześcijanie chińscy obywają się bez europejskich pojęć: osoby, prawdy, wolności, miłości · czy joga jest niebezpieczna · jak rozumieć dalekowschodni kult przodków · czy Kościół w Chinach powinien wspierać rozwój demokracji · czego możemy się nauczyć od Chińczyków w obszarze ewangelizacji · czy warto przedstawiać Vivaldiego jako malarza · dlaczego dostrzegamy tylko zagrożenia, a nie widzimy chińskich świętych i męczenników, którzy oddali życie za Pana Jezusa.