Okładka

Tradycja i tradycje. Tom 2: esej teologiczny

Yves M. Congar Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów "W drodze" Dział: Teologia Format: 148x197 Stron: 506 Oprawa: miękka ISBN: 9788379062218 INDEKS: WDR1009B57989
54,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

To drugi już tom imponującej publikacji Yves’a Congara OP, jednego z najsłynniejszych teologów XX wieku, na temat Tradycji. Pierwszy przedstawiał szeroką panoramę historyczną związaną z tym pojęciem, ten natomiast ujmuje Tradycję z perspektywy teologicznej.

Autor bierze pod uwagę zarówno głosy teologów w obrębie Kościoła katolickiego, jak i kontekst ekumeniczny, ze szczególnym uwzględnieniem myśli protestanckiej.

Praca ta powstała nieomalże w przeddzień Soboru Watykańskiego II, na którym Congar był jednym z ekspertów. Omawia ona szereg zagadnień, do których Kościół stale powraca w momentach wielkich przesileń, m.in..:

Co w naszej wierze i praktyce musi pozostawać niezmienne, co zaś może być modyfikowane?
Co z przekazywanej przez nas nauki rzeczywiście pochodzi od Boga, a co ma źródła czysto ludzkie?
Czy wiarę można budować w oparciu o samo Pismo Święte?
Kto w Kościele ma właściwie prawo decydować o kształcie Tradycji?
Obecnie pytania te są równie aktualne, jak wówczas, gdy zadawał je ojciec Congar. Jego dzieło stało się pozycją klasyczną dla wszystkich, którzy chcą się z nimi zmierzyć. Twórczość autora cechują: przenikliwość myśli, erudycja i korzystanie z bogatego materiału źródłowego.

Inne pozycje - Yves M. Congar

29,00 zł
Okładka
Yves M. Congar
24,00 zł
Okładka
Yves M. Congar
24,00 zł