Okładka

Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie. O obecności osób z niepełnosprawnością w Kościele

Anna Mielecka Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Dział: Teologia Format: 165x235 Stron: 136 Oprawa: miękka ISBN: 9788383530314 INDEKS: JED3350B60242
25,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Publikacja prezentuje najważniejsze tematy poruszane podczas Konferencji Katechetów Specjalnych w Warszawie. Powstała z myślą nie tylko o nauczycielach pracujących z osobami z niepełnosprawnością, ale także o wszystkich, którzy dopiero zaczynają się interesować ich obecnością i rolą w Kościele. Porusza między innymi zagadnienia związane z życiem sakramentalnym tych osób, czyli ze sposobom realizacji katechezy sakramentalnej, przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania oraz uczestnictwem we Mszy Świętej, podając jednocześnie cenne wskazówki dotyczące przygotowania kościoła jako przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Podpowiada nauczycielom prowadzącym katechezę specjalną, jak dbać o siebie i radzić sobie z obciążeniem psychicznym, żeby nie poddać się wypaleniu zawodowemu i móc dobrze realizować swoje obowiązki.

W publikacji oddano również głos patronce środowiska – bł. Elżbiecie Róży Czackiej oraz szczególne zasłużonemu dla katechezy specjalnej w Polsce Krzysztofowi Lauschowi, szukając odpowiedzi na pytania o to, jaki powinien być katecheta oraz jak kształtować duchowość podopiecznych i ich relacje z Bogiem. Niezwykle istotne są też rozdziały poświęcone roli wolontariatu w katechizacji oraz sposobom komunikowania się z dziećmi niemówiącymi.

Inne pozycje - Anna Mielecka

22,00 zł
22,00 zł