Powrót na poprzednią stronę

Niech Słowo płonie w twym sercu

Niech Słowo płonie w twym sercu

Daniel Ange

Wydawnictwo Promic Warszawa 2005

ISBN: 83-7119-470-6
seria: Dotknąć Boga
format: 110x180, stron: 128, oprawa: miękka

INDEKS: MAR0325B11374

Cena: 15,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Kolejna książka z cyklu Dotknąć Boga, poprzez którą o. Daniel-Ange pragnie zaszczepić w sercach katolików miłość do Pisma Świętego. Ukazuje niesłychane bogactwo aktualnych treści zawartych na kartach Biblii, zachęca do sięgania po nią w każdych okolicznościach życia i nawiązania przez to żywego dialogu z Bogiem.

„Świat ośmiela się mówić: Bóg milczy... Ależ nie, to nieprawda! Bóg mówi. Nie przestaje mówić, a nawet krzyczeć...”. W świecie sensu istnienia i dróg Mądrości – oto zaproszenie do przeżycia spotkania z Bogiem w lekturze Słowa. Daniel-Ange zachęca nas, byśmy „powierzyli się Ewangelii”, przyjęli Słowo, pozwolili, aby nas uzdrawiało i przemieniało nasze życie tak, byśmy sami stawali się żywym Słowem Boga.

Daniel Ange, poruszony do głębi nędzą psychiczną i moralną młodych ludzi w swojej rodzinnej Francji, po trzydziestu latach życia pustelniczego, w tym dwunastu w Rwandzie, poczuł wezwanie do niesienia im tego, co najważniejsze: Boga, który jest Życiem. W 1981 r. przyjął święcenia kapłańskie, a w 1984 r. założył katolicką szkołę ewangelizacji Jeunesse-Lumière, jedną z pierwszych takich instytucji w Europie. Autor wielu książek z dziedziny teologii i ewangelizacji, głęboko zaangażowany w dialog katolicko-prawosławny, oraz wędrowny ewangelizator znany w blisko 40 krajach świata.

 

Kategorie

Książki / Teologia / Teologia

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla młodzieży

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni