Okładka

Życie każdemu drogie

Halina Birenbaum Wydawnictwo: Wydawnictwo "Biały Kruk" Dział: Albumy Format: 220x280 Stron: 104 Oprawa: twarda ISBN: 8388918591 INDEKS: BKR0050B10823
59,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

46 opowiadań i wierszy pisarki i poetki, byłej więźniarki Majdanka, Auschwitz – Birkenau* *i Neustadt-Glewe, która cudem ocalała czekając na śmierć w komorze gazowej – obecnie gościa specjalnego uroczystości 60. lecia wyzwolenia obozu Auschwitz.
Przeżycia z lat wojny i okupacji uwrażliwiły ją szczególnie na cierpienia zadawane słabym i bezradnym zwierzętom, czemu daje wyraz w swoich opowiadaniach:* *„Gdy patrzę na wygłodzonego, opuszczonego, niechcianego psa lub kota widzę w nim siebie – nastoletnią dziewczynkę – w getcie warszawskim, obozach koncentracyjnych. Byłam jedną z tych, których nie chciano, którzy mieli zginąć, zostać otruci, zagłodzeni na śmierć. Zwróciłam dług wobec mych czworonożnych przyjaciół. Należy im się miejsce w moich zapiskach - serdeczna, prawdziwa opowieść o psach i kotach, które zjawiły się u naszych progów na różnych etapach naszego i ich życia”.
Ponad 50 barwnych, niezwykle poruszających fotografii Adama Bujaka przedstawiających często dramatyczne losy, dole i niedole portretowanych psów oraz kotów.
Wydawnictwo przeznaczyło 5 zł. z każdej sprzedanej książki na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami.