Okładka

Uśmiech Jana Pawła II

ks. Kazimierz Pielatowski Wydawnictwo: HLONDIANUM - Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego Dział: Jan Paweł II Format: 147x207 Stron: 228 Oprawa: miękka ISBN: 8385203176 INDEKS: HLO0006B11591
15,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Ojciec Święty Jan Paweł II od początku swego pontyfikatu zdobywa miliony ludzkich serc. Dokonuje tego miedzy innymi dzięki dużemu poczuciu humoru, żartom, żarcikom i uśmiechom podczas spotkań z wiernymi, dzięki swemu chrześcijańskiemu optymizmowi. Niosąc na różne krańce świata Dobrą Nowinę Papież również żartuje i śmieje się, przez co staje się dla słuchaczy znacznie bliższy. Jakże tego uśmiechu jesteśmy spragnieni. Wokół na co dzień jest dosyć powagi i smutku. Ten uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w naszych duszach, wlewa w nie nowe życie i nadzieję na lepsze jutro. Z tym zapamiętanym na długo uśmiechem wielu z nas wracało do rodzinnych domów z bezpośrednich spotkań z Ojcem Świętym.
Spotkanie Autora książki, ks. Kazimierza Pielatowskiego z Janem Pawłem II pod tym względem było nieco odmienne, a właściwie wyjątkowe. Niemal natychmiast po wyborze Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zaczął zbierać ze wszystkich dostępnych źródeł przeróżne anegdoty z jego życia oraz żartobliwe powiedzonka pierwszego Papieża – Polaka. Uzbierał ich tyle, że mogła ukazać się niniejsza książka: Uśmiech Jana Pawła II.
Czyta się ją z ogromną przyjemnością, a postać Ojca Świętego Jana Pawła II poprzez lekturę staje się jeszcze barwniejsza, pełniejsza, nagle widziana w innym świetle – bliska, ciepła, bez balastu dostojeństwa i splendoru, bez sztucznego dystansu i wysokości papieskiego tronu. Wiele miejsc tej książki z pewnością wywoła szczery uśmiech wszystkich Czytelników: starszych i młodszych, duchownych i świeckich. Kolejne wydania tej pozycji nadal wywołują żywe zainteresowanie.
Ks. K. Pielatowski spisywał też najróżniejsze, ciekawe określenia, świadczące o ogromnej popularności Jana Pawła II. Pięćdziesiąt z nich zamieścił na końcu swojej książki.