Powrót na poprzednią stronę

Rok 1. Habemus Papam. Fotokronika

Rok 1. Habemus Papam. Fotokronika

Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II

Wydawnictwo Biały Kruk Kraków 2006

ISBN EAN: 8360292027 (ISBN: 83-60292-02-7)
format: 235x320, stron: 208, oprawa: twarda

INDEKS: BKR0061B13907

Promocja: 93,45 zł 79,90 zł

Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II to 6000 stron w 27 obszernych tomach. To ponad 1600 najważniejszych fragmentów papieskich homilii i przemówień – i są to jego własne słowa, a nie jakieś subiektywne omówienia. Ojciec Święty poruszał setki tematów. Zajmował stanowisko w sprawach wiary, rodziny, roli kobiet, pracy, zagrożeń, przyszłości człowieka, ojczyzny, mediów, głodu na świecie, sprawowania władzy itd. itd… Dzieje Wielkiego Pontyfikatu odzwierciedlają w pełni Jego nauczanie i dlatego są nie tylko dziełem historycznym, ale także przebogatym poradnikiem, jak żyć. Czasem Ojciec Święty także opowiada wzruszająco o sobie, wspomina dzieciństwo, młodość, krakowskie lata na stolicy św. Stanisława. Zwłaszcza na początku Pontyfikatu widać, jak bardzo tęsknił za swoim krajem.

Dzieje Wielkiego Pontyfikatu to także ponad 5700 fotografii wykonanych przez nie mających sobie równych papieskich fotografów – krakowianina Adama Bujaka i rzymianina Arturo Mari. Ojciec Święty kochał ich obu i obaj mieli dostęp do najtajniejszych wydarzeń Pontyfikatu – uwieczniali to z wrodzonym sobie artyzmem. Dzięki nim zobaczymy Jana Pawła II na tle całego świata: od Alaski po Polskę, od Szwecji po Australię, od Rzymu po afrykański busz. Od konklawe aż po ostatnią drogę do domu Pana.

Albumy ukazywać się będą sukcesywnie przez 4 lata. Przed nami zatem 4 lata studiów nad Janem Pawłem II – wystarczająca ilość czasu, by posuwając się krok po kroku, przyswoić sobie Jego nauczanie. 27 tomów, które proponujemy w ramach Dziejów, pozwoli naprawdę poznać życie oraz treść i głębię myśli Papieża Rodaka.

Zostań z nami! – wołaliśmy w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Czyż może bardziej zostać z nami niż poprzez swoje własne słowa i artystyczną dokumentację apostolskiej posługi, poprzez te „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu”? Niech zostanie w każdym polskim domu!