Powrót na poprzednią stronę

*Dziedzictwo Jana Pawła II. Czytanki podczas nabożeństw majowych

*Dziedzictwo Jana Pawła II. Czytanki podczas nabożeństw majowych

Zbigniew Marek SJ, Magdalena Madej-Babula

Wydawnictwo WAM Kraków 2006

ISBN EAN: 8373186557 (ISBN: 83-7318-655-7)
seria: Verbum Domini
format: 146×202, stron: 168, oprawa: miękka

INDEKS: WAM1332B14021

Cena: 8,00 zł

Książka lekko zakurzona, z księgarni stacjonarnej

Adresatami publikacji są duszpasterze, którzy mogą z niej korzystać podczas mających miejsce w polskich świątyniach nabożeństwach majowych, czerwcowych i październikowych, ale także osoby świeckie, które pochylają się nad nauczaniem Jana Pawła II. Ze względu na pierwszych adresatów publikacji poszczególne teksty starano się tak dobierać, aby z jednej strony nawiązywały do charakteru nabożeństwa, a z drugiej przekazywały ukazywaną przez Ojca Świętego Jana Pawła II prawdę wiary chrześcijańskiej. Dlatego też poszczególne części publikacji zawierają 31, 30 i 31 tekstów dobranych bardziej ze względu na poruszaną w nich tematykę, a mniej ze względu na miejsce bądź czas ich wygłoszenia przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dwa z nich wygłoszone były w Rzymie do Polaków. Pozostałe teksy zaczerpnięte zostały z przemówień wygłoszonych do Polaków podczas kolejnych pielgrzymek do Polski. Przy doborze tekstów nie wprowadzono żadnych zmian. Pominięto jedynie teksty, stanowiące dodatek, reakcję Ojca Świętego na potrzebę chwili.

Książka zawiera wybrane (niekiedy skrócone) teksty przemówień papieża Jana Pawła II wygłoszonych podczas pielgrzymek do Polski. Każdy tekst przekazuje zamkniętą całość rozważań nad życiem chrześcijańskim. Koncentrują się one wokół Maryi Matki Jezusa i Matki Kościoła. Ich zdaniem jest wskazanie na spełnianą w Kościele rolę Maryi Służebnicy Boga, która uczy rozpoznawać tajemnicę Jezusa Chrystusa oraz z wiarą słuchać i przyjmować Jego naukę.

Seria Verbum Domini poświęcona jest refleksji nad Słowem Bożym, obecnym w życiu każdego chrześcijanina, działającym w świecie oraz rozważanym w liturgii Kościoła.

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

Zbigniew Marek SJ

Magdalena Madej-Babula