Okładka

Edukacja zintegrowana w dialogu z wychowaniem religijnym

Magdalena Madej-Babula Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Wychowanie Seria: Biblioteka Horyzontów Wychowania Format: 156×232 Stron: 208 Oprawa: miękka ISBN: 8373187022 INDEKS: WAM1407B14158
19,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

We współczesnej literaturze pedagogicznej coraz częściej podkreśla się znaczenie czynnika duchowego dla przebiegu procesów edukacyjnych. W działaniach tych zostaje dowartościowane to wszystko, co jest wytworem ducha człowieka, a czego wyrazem są wytwory kultury. Oczekuje się też, że przywoływanie dorobku wytworów ludzkiego ducha będzie dostarczać nowych bodźców wychowawczych, umożliwiających jednostce pełniejsze postrzeganie świata, w którym żyje.

Książkę p. Magdaleny Madej-Babuli należy czytać w kontekście poszukiwań związków edukacji i kultury duchowej człowieka. Autorka prezentuje w niej wyniki przeprowadzonych badań na wąskim, tym niemniej ważnym odcinku edukacji, jakim jest edukacja zintegrowana. Publikacja Magdaleny Madej-Babuli dostarcza wielu impulsów wychowawcom, jak też przygotowującym się do wykonywania tego zawodu, do osobistych przemyśleń zarówno nad rolą, jak i nad wykonywanymi przez niego zadaniami. Ne bez znaczenia są też inspiracje dotyczące możliwości wywiązywania się z oczekiwań, jakie stawia się przed nimi.

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - Magdalena Madej-Babula

26,00 zł