Powrót na poprzednią stronę

Kwiatki Benedykta XVI

Kwiatki Benedykta XVI

Wydawnictwo Astraia Kraków 2021

ISBN: 9798360569008
format: 123x174, stron: 80, oprawa: miękka

INDEKS: AST0001B14397

Cena: 19,00 zł

Kwiatki Benedykta XVI to zbiór anegdot i historyjek prezentujących pierwszego Papieża trzeciego tysiąclecia. Książeczka ukazuje niemieckiego Biskupa Rzymu od jego dzieciństwa w czasach umacniającego się nazizmu w hitlerowskich Niemczech poprzez jego głęboką edukację seminaryjną w trudnych czasach po II wojnie światowej, jego nominację profesorską i biskupią aż do nowego konklawe w kwietniu 2005 roku.

Ten dawny, surowy Prefekt Kongregacji Nauki Wiary jawi się jako postać bardzo ludzka, wyjątkowa, pełna ciepła i bawarskiego humoru. Opowiastki, krótsze lub dłuższe, są drogą na skróty po bogatym w wydarzenia życiu Józefa Ratzingera: kapłana, profesora, biskupa, kardynała i w końcu Papieża – Benedykta XVI.

Ta mała książeczka z anegdotami i historyjkami o Benedykcie XVI jest pomyślana przede wszystkim jako przeciwny biegun do znajdujących się w obiegu poważnych książek, traktujących o pierwszym po 500 latach niemieckim papieżu. Z tym też wiąże się nadzieja, że przedstawimy papieża od nieco innej strony, jako człowieka nie tylko srogiego i poważnego, ale też pełnego humoru.