Okładka

Wychowanie bez klapsa

Porozumienie Bez Przemocy Aleksandra Cyran-Żuczkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon Dział: Rodzina Format: 156x230 Stron: 126 Oprawa: miękka ISBN: 8389947900 INDEKS: RUB0096B16287
26,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Porozumienie Bez Przemocy jest na świecie coraz bardziej znaną metodą prowadzenia dialogu, negocjacji i rozwiązywania konfliktów, zwłaszcza w tych regionach świata, gdzie toczą się od wielu lat walki narodowościowe, plemienne, religijne jak Bliski Wschód, kraje byłej Jugosławii, Afryka. Jest to także metoda reformowania edukacji i ciekawa propozycja wprowadzania zmian społecznych w celu odbudowania pokojowych więzi międzyludzkich, która w Polsce zaledwie kiełkuje. Porozumienie Bez Przemocy , w skrócie PBP, to polskie tłumaczenie anglojęzycznej nazwy Nonviolent Communication (NVC). Zarówno jedna jak i druga nazwa nie odpowiadają w pełni temu, co zdaniem jej autora Marshalla B. Rosenberga jest istotą metody, a mianowicie porozumienie współczujące, język serca. Nazwy te wydają się na razie pewnymi metaforami. Do tej pory nie ma jednak w terminologii polskiej lepszej roboczej nazwy niż PBP, która jednocześnie krótko i najpełniej by ją charakteryzowała.

Twórca metody, doktor psychologii Marshall B. Rosenberg, Polskę odwiedził po raz pierwszy w 2001 roku na zaproszenie szefa Stowarzyszenia Polska Wspólnota Pokoju Andrzeja Krajewskiego i od tamtej pory przyjeżdża tu co rok.
Książka zawiera część teoretyczną oraz praktyczną.