Rodzina

Okładka
Grzegorz Łęcicki
Autor omawia negatywne procesy społeczne, które często są przyczyną powstania dysfunkcji w rodzinach. Opisuje zjawiska, takie jak zbytnie i szkodliwe uzależnianie córek i synów (nawet dorosłych) od matek, destrukcyjny wpływ toksycznych matek i teściowych na związki małżeńskie swoich dzieci, pracę, powołanie, kryzysy ich męskości czy kobiecości itp. Przywołuje i analizuje rozmowy, wywiady, relacje osób, które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. Zwraca uwagę na niewydolność społeczną i komunikacyjną oraz aspekty psychologiczne, np. częste traumy rodzinne.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka %
Dariusz Adamczyk
Wychowanie mające na celu przygotowanie młodego człowieka do dojrzałości wiąże się z rozmaitymi trudnościami, wśród których jest również odkrycie prawdziwego sensu ludzkiej płciowości. To zagadnienie jest współcześnie szczególnie aktualne, zwłaszcza, że młodzi ludzie potrzebują jasnych, konkretnych wskazań w tym zakresie, a rodzice nie zawsze są gotowi do adekwatnego przekazania własnym dzieciom wiedzy w tym temacie.

Zagadnienie ludzkiej płciowości wpisuje się w spór o człowieka. Wiąże się to z pewnymi trendami we współczesnej kulturze, niesięgającymi do pełnej prawdy o człowieku, o tym, kim w istocie swej jest mężczyzna i kim jest kobieta jako osoby. W konsekwencji przekazywane informacje o ludzkiej płciowości nie uwzględniają faktu, że chodzi o osobę. Wskutek czego młodym ludziom, także tym zawierającym małżeństwo, brakuje świadomości znaczenia daru osób w życiu małżeńskim i rodzinnym, wartości daru rodzicielstwa i odpowiedzialności za podejmowane działania z tym związane. W następstwie zaś takiego stanu rzeczy brak również świadomości roli i znaczenia właściwego wychowania w dziedzinie ludzkiej płciowości, która odgrywa ważną rolę w życiu ludzkim. Stanowi ona podstawowy element osobowości, ma wpływ na każdą sferę życia ludzkiego, jest źródłem ekspresji człowieka wpływającym na sposób komunikacji z innymi, a także wyrażania i przeżywania ludzkiej miłości. Podstawową zaś funkcją płciowości jest przekazywanie życia. Odkrycie sensu tej sfery ludzkiego życia jest możliwe jedynie w kontekście poprawnie odczytanego człowieczeństwa.
26,00 zł 24,50 zł
26,00 zł 24,50 zł
Okładka
Anna Paterek
Album prezentuje członków świętej rodziny:

Joachim
Anna
Maryja
Siostry Maryi
Józef
Dzieci Józefa
Jezus
Elzbieta i Zachariasz
Jan Chrzciciel
Kult Swietej Rodziny
Modlitwy do Swietej Rodziny
27,00 zł
27,00 zł
Okładka
ks. Robert Skrzypczak
Rodzina to ten pierwszy i często najważniejszy obszar, gdzie kształtowane są nasze sumienia, moralność oraz religijność. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach prawdziwego kryzysu podstawowych wartości moralnych i etycznych dom rodzinny jest tym miejscem, w którym nowe pokolenia mają szanse poznać Boga.

Autor z ogromnym zrozumieniem i wnikliwością wskazuje najpoważniejsze zagrożenia czyhające na jedność polskiej rodziny. Bezbłędnie obnaża czynniki niszczące miłość oraz szacunek. Równocześnie podaje szereg bardzo konkretnych i praktycznych rozwiązań, które mają szansę zaowocować budowaniem rodzinnego szczęścia opartego o najwyższe wartości, które mają swoje źródło w Bogu i religii.
12,90 zł
12,90 zł
Okładka %
Piotr Wołochowicz
Bliskość serc
Co jest warunkiem dobrej relacji ojca i dzieci? Wzajemna bliskość serc! Autor książki, Piotr Wołochowicz, odwołując się do słów: „I skłoni on serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom” (Mi 3, 24a), wskazuje, jak ważne jest budowanie silnej więzi z dziećmi i podaje praktyczne wskazówki, jak zrealizować to wyzwanie.

Przykład Ojca Niebieskiego Książka zachęca do obecności i zaangażowania się w życie swoich pociech. Podpowiada również, jak wypełniać to powołanie, biorąc przykład z Ojca Niebieskiego.

Konkertnie i przystępnie
W tej książce przeczytasz nie tylko o obowiązkach i przywilejach ojcostwa, ale też o jego sile, pięknie i niezbywalnej wartości. Wszystko konkretnie, czytelnie i przejrzyście - by trafić prosto do ojcowskich serc!
24,95 zł 23,00 zł
24,95 zł 23,00 zł
Okładka
ks. Jan Twardowski
Od awantury do zgody. Abecadło dla każdego to wybór opowiadań publikowanych po raz pierwszy i przypomnianych, które dotyczą zachowań w życiu codziennym w rodzinie, wśród kolegów, koleżanek, znajomych i nieznajomych.

Jest to propozycja dla dzieci szkolnych, ale każdy, nawet dorosły, znajdzie tu coś dla siebie. Bo dobroć, wrażliwość, życzliwość, szacunek, wyrozumiałość nie mają granic wieku. Autor, z właściwą sobie mądrością, spostrzegawczością i humorem, pokazuje tu relacje międzyludzkie, które pełne są różnych emocji: i złych, i dobrych. Po raz kolejny daje swoją receptę z przepisem „jak żyć”, by po awanturze umieć doprowadzić do zgody.

Nowy poradnik nawiązuje do wydanej w Edycji Świętego Pawła książki Od A do Żet. Abecadło dla najmłodszych, skierowanej do dzieci rozpoczynających edukację szkolną.
79,95 zł
79,95 zł
Okładka %
biskup Antoni Długosz
Cenne wskazówki
Jak czytać i rozumieć Pismo Święte z dzieckiem? Skorzystaj z tej pięknie wydanej książki, w której znajdziesz wskazówki opracowane przez Antoniego Długosza - biskupa znanego z programu telewizyjnego “Ziarno”, którego doświadczenie w pracy z dziećmi to bezcenna kopalnia wiedzy dla każdego, kto pragnie wprowadzić najmłodszych w świat wiary.

96 historii
W książce znajdziesz aż 43 historie ze Starego Testamentu i 53 historie z Nowego Testamentu - łącznie 96 historii obszernie wyjaśnionych przez autora.

Pomoc dla rodziców
Książka to doskonała pomoc dla współczesnych rodziców, którzy stają przed wymagającym zadaniem przekazania swoim dzieciom prawd zawartych w Piśmie Świętym w taki sposób, by przyjęły je i realizowały na co dzień. Może stanowić zgrany komplet z Pismem Świętym dla dzieci “Dobry Bóg mówi do nas” tego samego autora.
79,95 zł 74,00 zł
79,95 zł 74,00 zł
Okładka
Oto jesteśmy świadkami wyniesienia na ołtarze rodziny Ulmów - Ojciec Święty wyraził zgodę na beatyfikację Sług Bożych polecając opublikowanie odnośnego dekretu o ich męczeństwie.

Rodzina Ulmów z Markowej zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła ośmiorgu Żydom skazanym na zagładę. Ulmowie to prawdziwi Samarytanie XX wieku. Ich życie jest dla nas wzorem, w jaki sposób można żyć Ewangelią i świadczyć o Chrystusie, zarówno wielkością zwyczajności i największą miłością, jaką jest oddanie życia za bliźniego. W dzisiejszych czasach braku poszanowania dla życia nienarodzonego tym silniejszym akcentem staje się fakt beatyfikacji całej rodziny Ulmów, wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem.

Przygotowaliśmy specjalne wydanie, które ma przedstawić męczenników z Markowej szerokim rzeszom katolików, aby inspirować i promować postawę bezgranicznej miłości i poświęcenia oraz jedności w rodzinie. Niewątpliwym atutem wydania są liczne archiwalne zdjęcia przywołujące realia życia błogosławionych.
12,90 zł
12,90 zł
Okładka %
Joanna Faber, Julie King
Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają to kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi w znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek Jak mówić…

W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika – po kilkudziesięciu latach współpracy z rodzicami, nauczycielami, pedagogami – przedstawiają w książce niezbędne narzędzia, jak poradzić sobie z nieuniknionymi konfliktami pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Część pierwsza książki to jak zwykle praktyczne (również rysunkowe) wskazówki, jak zachowywać się w sytuacjach konfliktowych dorosłych z dziećmi, i to począwszy od przedszkolaków, a na nastolatkach skończywszy. Każdy rozdział kończy się praktycznymi ćwiczeniami. W części drugiej autorki poruszają trudne tematy dotyczące komunikacji międzypokoleniowej, o których poruszenie prosili czytelnicy. Prezentują historie z życia wzięte i na ich podstawie próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące najtrudniejszych wyzwań, jakie postawiły przed dorosłymi dzieci.
44,90 zł 43,00 zł
44,90 zł 43,00 zł
Okładka
Ken Canfield
Czy okres dojrzewania może być wspaniały? Tak, o ile tata nastolatka jest gotów na zmiany. Jeśli straciłeś kontakt z córką, syn przestał cię słuchać lub czujesz, że jako rodzic ponosisz porażkę to prawdopodobniej oznacza, że twojej dziecko wkracza w okres dojrzewania. Dzięki tej książce odkryjesz, że to... naturalne a czas dojrzewania wcale nie musi kończyć się katastrofą. Ty na pewno sobie poradzisz! Jak zatem rozmawiać z nastolatkami? Co można kontrolować a czego się nie da? Jak pomóc dzieciom ominąć życiowe rafy i cieszyć się czasem wspaniałych zmian? Odpowiedzi znajdziesz w kolejnej książce z serii "Przygoda bycia ojcem".

"Książka ta pokazuje współczesnym ojcom, jak mogą pomóc swoim nastoletnim dzieciom przejść przez najtrudniejszy w życiu okres. Rodzicielstwo staje się coraz bardziej świadome, wyczekiwane, traktowane jako dar i zadanie. Ojcowie na równi z matkami opiekują się niemowlętami i małymi dziećmi. Ale maraton, do którego Ken Canfield przyrównuje wychowanie dziecka, ma swoje kryzysy. Autor z pasją pokazuje, jak sobie z nimi poradzić. Dzięki tej pozycji można dobrnąć do mety z pełną satysfakcją".
22,95 zł
22,95 zł
Okładka
Lucyna Mirzyńska
Szukającym pewnych i sprawdzonych rad młodym mamom (a także ojcom!), zarówno tym debiutującym w roli rodziców, jak i tym, którzy chcieliby uniknąć błędów w opiece nad swym kolejnym dzieckiem, z pomocą przychodzi Lucyna Mirzyńska, ceniona położna rodzinna, która od niemal 30 lat towarzyszy tysiącom krakowskim rodzin w najpiękniejszym, ale i jednym z najtrudniejszych, momencie ich życia.

Bazując na aktualnej wiedzy medycznej i pedagogicznej, a przede wszystkim na swym długoletnim doświadczeniu pomaga kobietom w dobrym przygotowaniu się do porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem. Czuwając nad zdrowiem swoich pacjentek, daje im coś więcej niż tylko opiekę medyczną – daje im niezachwiane poczucie, że dla swoich dzieci są najlepszymi mamami na świecie.Dzięki tej niezwykłej książce pod swe opiekuńcze skrzydła bierze nie tylko te rodziny, które miały szczęście znaleźć się w gronie jej pacjentów, ale także wszystkie polskie mamy i ojców.
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
Wojciech Jaroń, ks. Wiesław Pietrzak SCJ
Skarby wiary. Przewodnik dla rodziny to bardzo praktyczne wydanie dla każdego katolika przypominające o bogactwie życia duchowego. Nazwane „skarbami wiary” praktyki religijne, nabożeństwa, modlitwy, święta staną się nieocenionym źródłem łask oraz filarem wzmacniającym więzi i miłość w każdym domu. Całość napisana zrozumiałym, jasnym językiem tłumaczy i przypomina co, kiedy, jak i w jakim celu praktykować.

Klamrą spinającą wydanie jest specjalnie na tę okoliczność napisana przez kapłana, sercanina Modlitwa za rodzinę do wspólnotowego odmówienia w gronie najbliższych oraz błogosławieństwo domu na cały rok.

To najbardziej esencjonalny przewodnik po praktykach religijnych dla polskich rodzin.
9,90 zł
9,90 zł
Okładka
Jacek Mycielski
"Elementarz dla dziadków" pokazuje ogrom szczęścia, które może wynikać z symbiozy trzech generacji, z akcentem na symbiozę dziadków z wnukami. To, co opisuję, nie wynika z jakiś studiów czy lektur innych poradników, lecz jest pokłosiem własnego doświadczenia. Jest przedłużeniem poprzedników: "Elementarza dla rodziców" i "Elementarza dla zakochanych". Jest ściśle z nimi powiązany. Podaje też przykłady radzenia sobie z zachowaniem pogody ducha, nienadążaniem za światem automatyki oraz z przykrościami zaawansowanego wieku, takimi jak kłopoty ze zdrowiem czy pamięcią. Patronat: Aleteia.pl Autor i Wydawca dziękują Enei za wsparcie tej publikacji, promującej wartości patriotyczne, rodzinne i religijne. Spis treści Wprowadzenie 4 1. Rzut oka na "Elementarz dla rodziców" 8 2. Rzut oka na "Elementarz dla zakochanych" 12 3. Wchodzimy w przestrzeń trzech generacji 16 4. Co jest naprawdę istotne w naszej egzystencji? 23 5. Szukaj prawdy, przekazuj ją innym, nie bądź obojętny 29 6. Pielęgnuj z wnukami wspólne zainteresowania 35 7. Pamiętaj o ważnych datach 40 8. Znajdź "inny wymiar" i zasmakuj w nim 55 9. Szanuj zdrowie, miej na oku PSA 63 10. Śmieci zbieraj 71 11. Portfel i komórkę miej pod pieczą 77 12. Okulary miej "na oku" 82 13. Opanuj komputer, ale nie daj się automatyce 86 14. Ucz się języka... polskiego 92 15. Napisz swoją "księgę mądrości" 96 16. Zadbaj o "jesień życia" 104 17. KOCHAJ! 109
38,00 zł
38,00 zł
Okładka
Adele Faber, Elaine Mazlish
Autorki przedstawiają konkretne przykłady zachowań i język, który jest tak ważny w procesie nauczania. Pokazują rodzicom i nauczycielom, jak wspólnie pomagać dzieciom w rozwiązywaniu problemów, jak motywować dzieci do nauki i osiągania sukcesów w szkole.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka %
Piotr Wołochowicz
Książka przedstawia Boży zamysł małżeństwa i rodziny wprowadzony w praktykę. Autor na własnym rodzinnym przykładzie daje czytelnikom wiele inspiracji do zastosowania w życiu. Piotr Wołochowicz z żoną Mariolą przeżyli ponad 34 lata w małżeństwie, wychowali troje dzieci. Przez cały czas z powodzeniem realizowali biblijny model rodziny. Na ich doświadczeniach inni mogą się uczyć, jak żyć po Bożemu w dzisiejszym świecie.

Propozycja zainteresuje zarówno tych, którzy planują małżeństwo, tych, którzy w małżeństwie żyją od lat i chcą funkcjonować jeszcze lepiej, jak i tych, którzy przeżywają problemy i szukają pomocy.
34,95 zł 33,00 zł
34,95 zł 33,00 zł
Okładka
Przy lekturze książki "Mozaika rodzinna. Obrazy z życia" słowa Tytusa Liwiusza "Verba docent, exempla trahunt." (Słowa uczą, przykłady pociągają) znowu nabierają całej mocy, gdyż przytaczane świadectwa małżonków z całego świata, jak konkretnie wcielają w życie Ewangelie, naprawdę mobilizują. Dwaj włoscy księża, w gronie których jest dyrektor Krajowego Biura Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Włoch oraz małżeństwo będące odpowiedzialnymi na poziomie światowym za Ruch Nowych Rodzin w ramach Ruchu Focolare zebrało bardzo pouczające wypowiedzi małżonków i stworzyło z nich komentarz do posynodalnej adhortacji "Amoris laetitia", stąd podtytuł książki "Doświadczenia rodzin z całego świata wokół "Amoris leatita". Książka zbiera zatem komentarze do niemal wszystkich rozdziałów Adhortacji Amoris leatitia, w książce oznaczanej "AL". Przedstawia je w sposób uporządkowany, zaznaczając przy każdym świadectwie do jakiego punktu dokumentu papieskiego się odnosi. Świadectwa są krótkie, ale bardzo konkretne. W przemowie do polskiego wydania nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio napisał: "Uważna lektura tekstu może być przydatna na różnych etapach formacji małżeństwa i rodzin, przede wszystkim w czasie narzeczeństwa i bezpośredniego przygotowania do ślubu, a także w dalszej pomocy młodym małżonkom. Wpisuje się ona w papieską logikę przyjmowania, towarzyszenia, rozeznawania i zintegrowania. Ten paradygmat duszpasterski wyznacza motywy i kierunki współczesnego duszpasterstwa rodzin, dlatego ważne są tego typu publikacje. Zostały tu połączone komentarze teologiczne i praktyka życia". W najbliższych tygodniach ukaże się recenzja tej książki w tygodniku "Gość Niedzielny". Już dzisiaj warto zwrócić uwagę na to, co napisał ks. red. naczelny tego tygodnika, ks. Adam Pawlaszczyk w rekomendacji umieszonej na okładce tej książki: "Czyż to nie świadectwo wiary jest tym, czego najbardziej potrzebują poszukujący prawdy? Również prawdy o miłości?"
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Joel Pralong
Najwyższy czas, by odkryć prawdę, że Bóg kocha wszystkie rodziny. Także te niedoskonałe, niepełne, z konfliktami i trudnościami. Wysokie wymagania zawarte w Biblii są po to, by rodzinę jednoczyć, a nie dzielić.

Joël Pralong – szwajcarski kapłan i jednocześnie doradca rodzinny z dużym doświadczeniem. Ma sprawdzone sposoby reagowania, kiedy na rodzinę spadają różne problemy: bunt dzieci, kryzys wieku dojrzewania, nieporozumienia małżeńskie, separacja, rozwód, homoseksualizm dziecka, uzależnienia czy próby samobójcze nastolatków.

Edycja Świętego Pawła wydała wcześniej dwie książki tego autora, które cieszą się popularnością wśród ludzi młodych: Co gryzie nastolatka? Rozmowy bez tajemnic oraz Z nastolatkami o miłości. Rozmowy bez tajemnic.
34,95 zł
34,95 zł
Okładka
Album poświęcony wierze katolickiej i polskiej historii. Znajdują się tu teksty modlitw, informacje o atrybutach i symbolach chrześcijaństwa oraz informacje o historycznych i współczesnych patronach Polski. Zaprezentowano w nim najważniejsze wydarzenia z życia pokoleń Polaków w ciągu 1000 lat istnienia państwa polskiego. Książka jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy katolickiej dla całej rodziny.
24,99 zł
24,99 zł
Okładka %
Abp Fulton J. Sheen
Obecnie jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla relacji rodziców z dziećmi w krajach rozwiniętych jest rodzicielska pobłażliwość. Prawda jest taka, że wszyscy potrzebujemy ograniczeń i samodyscypliny. Młodzi ludzie, chcąc uchronić się przed akceptowaniem ograniczeń oraz koniecznością przyjęcia powszechnych zasad, często wykazują skłonność do usprawiedliwiania swoich czynów potrzebą wolności.
34,95 zł 28,50 zł
34,95 zł 28,50 zł
Okładka %
ks. Wojciech Szychowski
Ks. Wojciech Szychowski, psycholog, psychoterapeuta i duszpasterz, krok po kroku przeprowadza rodziców przez kolejne etapy żałoby po stracie, wskazując na to, co ułatwia ich domykanie, i chroniąc przed błędami, które mogą potęgować ból i tęsknotę. Pomaga pożegnać się z dzieckiem i ze spokojem otworzyć się na nowe życie. Uczy mądrego wspierania bliskich trwających w żałobie. Umacnia wiarę, pomaga uratować miłość, przywraca nadzieję.
29,90 zł 28,00 zł
29,90 zł 28,00 zł