Okładka %

Sens ludzkiej płciowości. Przyczynek do wychowania seksualnego

Dariusz Adamczyk Wydawnictwo: TYNIEC Wydawnictwo Ojców Benedyktynów Dział: Rodzina Format: 145x205 Stron: 160 Oprawa: miękka ISBN: 9788382051759 INDEKS: TYN0740B60317
26,00 zł 24,50 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Wychowanie mające na celu przygotowanie młodego człowieka do dojrzałości wiąże się z rozmaitymi trudnościami, wśród których jest również odkrycie prawdziwego sensu ludzkiej płciowości. To zagadnienie jest współcześnie szczególnie aktualne, zwłaszcza, że młodzi ludzie potrzebują jasnych, konkretnych wskazań w tym zakresie, a rodzice nie zawsze są gotowi do adekwatnego przekazania własnym dzieciom wiedzy w tym temacie.

Zagadnienie ludzkiej płciowości wpisuje się w spór o człowieka. Wiąże się to z pewnymi trendami we współczesnej kulturze, niesięgającymi do pełnej prawdy o człowieku, o tym, kim w istocie swej jest mężczyzna i kim jest kobieta jako osoby. W konsekwencji przekazywane informacje o ludzkiej płciowości nie uwzględniają faktu, że chodzi o osobę. Wskutek czego młodym ludziom, także tym zawierającym małżeństwo, brakuje świadomości znaczenia daru osób w życiu małżeńskim i rodzinnym, wartości daru rodzicielstwa i odpowiedzialności za podejmowane działania z tym związane. W następstwie zaś takiego stanu rzeczy brak również świadomości roli i znaczenia właściwego wychowania w dziedzinie ludzkiej płciowości, która odgrywa ważną rolę w życiu ludzkim. Stanowi ona podstawowy element osobowości, ma wpływ na każdą sferę życia ludzkiego, jest źródłem ekspresji człowieka wpływającym na sposób komunikacji z innymi, a także wyrażania i przeżywania ludzkiej miłości. Podstawową zaś funkcją płciowości jest przekazywanie życia. Odkrycie sensu tej sfery ludzkiego życia jest możliwe jedynie w kontekście poprawnie odczytanego człowieczeństwa.

Inne pozycje - Dariusz Adamczyk

36,00 zł