Powrót na poprzednią stronę

Światowa encyklopedia filmu religijnego

Światowa encyklopedia filmu religijnego

Wydawnictwo Biały Kruk Kraków

ISBN EAN: 8360292303 (ISBN: 83-60292-30-3)
format: 220x293, stron: 656, oprawa: twarda

INDEKS: BKR0067B16875

Cena: 166,95 zł

Dzieło powstało z inicjatywy Białego Kruka i według pomysłu wydawnictwa, które zaangażowało do pracy nad Encyklopedią wybitnego specjalistę filmoznawcę Adama Garbicza i specjalistę od mediów ks dr. Marka Lisa. Wstępem opatrzył Encyklopedię Krzysztof Zanussi. Prace nad Światową Encyklopedią Filmu Religijnego trwały ponad cztery lata. Jest to unikatowe opracowanie zagadnień filmu religijnego (od 1897 r. po rok 2006).

Pierwsza na świecie tego typu Encyklopedia ze szczególnym uwzględnieniem tematyki polskiej. Dzieło powstałe na wyraźne zapotrzebowanie widzów i czytelników po ogromnym sukcesie rynkowym i medialnym wydanej przez Białego Kruka dwa lata temu "Encyklopedii kina".

Autorami haseł są wybitni specjaliści w dziedzinie filmu religijnego (50 osób!) z kilku krajów Europy i Ameryki.

Światowa Encyklopedia Filmu Religijnego zawiera 2800 haseł, w tym ponad 1650 haseł opisujących filmy religijne i związane z duchowością. Hasła opisujące różne wyznania religijne, osoby świętych, postaci biblijne, wielkie osobistości Kościoła, ekranizacje znanych dziel literackich itd. Sylwetki reżyserów, scenarzystów i osób aktywnych w dziedzinie filmu religijnego.

Monograficzne artykuły o największych religiach (np. buddyzm, żydowskie motywy religijne).Ponad 1200 zdjęć i reprodukcji. Wielkie walory edukacyjne, olbrzymia pomoc dla nauczycieli, uczniów i studentów.

Przejrzysta struktura haseł umożliwiająca szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Perełka wydawnicza.